مصاحبه با ظریف با یک مصاحبه کننده جذاب!

شنبه شب هفته گذشته، دکتر محمدجواد ظریف وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران در صدر هیأتی عازم منطقه جنوب شرق آسیا شد تا علاوه بر شرکت در دو اجلاس آسیایی، روابط دوجانبه و تحولات قاره کهن را با همتایان و مقامات کشورهای اندونزی، سنگاپور، برونئی، تایلند، نیوزلند و استرالیا به گفت‌وگو بگذارد.

ظریف و فراستی رودر روی هم!

شنبه شب هفته گذشته، دکتر محمدجواد ظریف وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران در صدر هیأتی عازم منطقه جنوب شرق آسیا شد تا علاوه بر شرکت در دو اجلاس آسیایی، روابط دوجانبه و تحولات قاره کهن را با همتایان و مقامات کشورهای اندونزی، سنگاپور، برونئی، تایلند، نیوزلند و استرالیا به گفت‌وگو بگذارد. 

اجلاس فوق‌العاده سازمان همکاری‌های اسلامی با موضوع فلسطین در جاکارتا و چهاردهمین نشست وزرای امور خارجه در بانکوک، از جمله برنامه‌های ظریف در این سفر ۱۱ روزه بود. اما فارغ از مسائل مربوط به دیپلماسی،این سفر یک اتفاق جالب نیز به همراه داشت. در این سفر ظریف برای انجام یک مصاحبه تلویزیونی رو به روی دوربین رسانه ملی نشست. مصاحبه‌ای که یک مصاحبه کننده جذاب نیز داشت: مسعود فراستی.

ظریف در مقابل فراستی

اما آنچه که حواس‌ها را بیش از پیش به این گفت‌وگوی تلویزیونی جلب می‌کند،ماجراهای مربوط به عدم اجازه پخش مصاحبه برنامه نود با ظریف و حواشی بعد از آن بود. تصمیمی که روابط عمومی صدا و سیما به علت اتخاذ آن،مجبور به ادای توضیحات در مورد آن شد و عدم پخش این مصاحبه را با انواع دلایل توجیه كرد. 

مصاحبه‌ای که ظاهرا وزیر خارجه قبل از انجام آن به فردوسی پور گفته بود که گروهی سروصدا خواهند کرد،ولی مجری محبوب نود همچنان به انجام مصاحبه اصرار کرده بود. اما به هر صورت صدا و سیما ترجیح داد مصاحبه را پخش نکند. اولین شایعات پس از حرف‌های فردوسی‌پور حکایت از سیاسی بودن این تصمیم داشت. شایعاتی که مدعی بودند دلیل اصلی این تصمیم عدم حمایت از دولت بوده است.شایعه‌ای دیگری که آن زمان از راهروهای صدا وسیما به بیرون درز کرد این بود که گفته شد مسئولان صدا وسیما از پخش آن مصاحبه به دلیل بی‌ربط بودنش با محتوای برنامه نود جلوگیری کرده‌اند. هر چند که فردوسی‌پور در جریان برنامه اعلام کرد مصاحبه‌اش با ظریف حول مسائل ورزشی و فوتبالی بوده است و همچنین از این گفته شد که احتمال دارد عدم اجازه پخش مصاحبه به علت عدم هماهنگی و اصطلاحا چراغ خاموش انجام شدن آن بوده است و بی خبری مسئولان صدا و سیما از چنین مصاحبه‌ای علت جلوگیری از پخش آن بوده است. 

تصمیمی که منجر به واکنش حسین جابر انصاری سخنگوی وزارت امور خارجه هم شد و انصاری گفت که صدا و سیما به‌خاطر این برخورد غیرمسئولانه باید پاسخگوی افکار عمومی ملت ایران باشد و به سوالات و ابهامات موجود در این زمینه پاسخ دهد.اما با همه این تفاسیر حال باید منتظر ماند و دید آیا این بار مصاحبه ظریف پخش خواهد شد یا خیر؟ این گفت‌وگو كه قرار است از شبكه دو سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش شود،طبق شنیده‌ها این مصاحبه در محل اقامت دكتر ظریف در هتل سیام كمپینسكی بانكوك انجام شده است و آنچه که دیدن آن را جذاب‌تر خواهد کرد حضور مسعود فراستی در مقام گفت‌وگو کننده است. فراستی منتقدی سینمایی است که مخاطبان برنامه سینمایی هفت شبکه سه سیما با او آشنایی کامل دارند. همان منتقدی که کمتر فیلمی را می‌توان یافت که مورد تایید او باشد و فراستی با نقدهای تند یکسره حکم به مردودی آن ندهد. 

فراستی علاوه بر اینکه دانش آموخته هنرهای تجسمی است، فلسفه و جامعه شناسی نیز خوانده است و همین این خصوصیات باعث می‌شود که کنجکاوی‌ها در مورد سوال هایی که در بانکوک از ظریف پرسیده است، برانگیخته شود. آیا مصاحبه فراستی با ظریف همدلانه است یا انتقادی و چالش برانگیز؟ باید منتظر پخش این گفت‌وگوی جذاب كه یك طرف آن وزیر امور خارجه محبوب دولت روحانی و طرف دیگر آن مسعود فراستی است بمانیم. ظاهرا این گفت‌وگو قرار است در ویژه برنامه سال تحویل شبكه دو پخش شود.

منبع: روزنامه آرمان

Let's block ads! (Why?)

منبع: سیمرغ
آخرین مطالب
درمان سرماخوردگی کودکان -آکا
برنامه ریزی تغذیه ای برای کلاس اولی ها - آکا
برنامه ریزی تغذیه ای برای کلاس اولی ها - آکا
بازی با اعداد؛ هفته چهارم بوندس لیگا
خودکشی قاتل با سم هنگام بازسازی صحنه قتل
کیوسک؛ شب پرهیجان لالیگا
کامرانی‌فر: در اسرع وقت به اعتراض‌ها رسیدگی می‌کنیم/ کنفرانس مطبوعاتی مکان مناسبی برای اعتراض نیست
ریکاوری در محوطه هتل/ دیدار قرقیزستان و ویتنام آنالیز می‌شود
تیم ملی ایران وارد ارمنستان شد
مجهز شدن داوران لیگ برتر به سیستم رادیویی از هفته هشتم
درودگر: تیم ملی فوتسال به بلوغ رسیده است/ نگاه فدراسیون به فوتسال باید مانند فوتبال باشد
لواندوفسکی: عجله ای برای تمدید قراردادم ندارم
هزینه کاشت ابرو طبیعی چقدر است؟ -آکا
تشییع پیکر قهرمان ملی مرحوم گلبارنژاد + تصاویر
پول می‌گیرم و به درد و دلت گوش می‌کنم!
شکم های بزرگ رفقای جدا نشدنی -آکا
از ابتدای سال چه قدر ارز صرف واردات BMW شد؟
پدیده گرد و خاک در راه است
حمله سپاهانی ها به ماشین محسن مسلمان و احمدزاده
چگونه خبر طلاق مان را به دیگران بدهیم ؟
برگه ها