از ظروف مسی استفاده کنید تا...

ظروف مسی استفاده کنیم یا نه؟

قابلمه هایی از جنس تفلون ، استیل ، چدن و .. در بازار بیشترین خریداران را دارند در حالی که خانواده ها کمتر به سراغ استفاده از ظروف مسی می روند. شاید به دلیل نا آگاهی از فواید ظروف مسی و یا داشتن باورهای غلط درباره مضرات ظروف مسی باشد. در این مطلب به برخی از خواص ظروف مسی برای سلامتی بدن اشاره خواهیم کرد تا اطلاعات شما در این زمینه بیشتر شود.

 رئیس جامعه گران طب ایرانی استفاده از ظروف تفلون و غیر مس را یک اقدام بیوتروریسم (بیوتروریسمBioterrorism تروریسمی شامل انتشار عمدی عوامل بیولوژیک است. این عوامل٬ باکتری ها٬ ویروس ها یا سموم اند که ممکن است به شکل طبیعی شان یا به فرم دستکاری شده انسان باشند. این روش در جنگ ها استفاده می شود.) در کشور دانست و گفت: در رابطه با ظروف آشپزیاعتقاد داریم که مسئله بیوتروریسم در کار است و در روند خط مسائل بیوتروریستی ظروف مردم را به گونه ای ترسیم می کنند که مردم از ظروف مسی استفاده نکنند و با ورود بیماری های مختلف در بدن بواسطه استفاده از ظروف غیر مسی، دارو های مختلف شیمیایی را به مردم به فروش برسانند.

مؤلف کتاب بیوتروریسم ادامه داد: در ظروف مسی یکسری ریز مغزی هایی وجود دارد که این عناصر مغذی مورد نیاز بدن است، بنابراین ظروف مسی دارای عناصری در خود است که نه تنها برای بدن ضرر ندارد بلکه دارای خاصیت هم است.

ظروف مسی ، بیوتروریسم ، ظروف مسی غذا

نکاتی درباره فواید ظروف مسی برای سلامتی بدن

ظروف مسی بهترند یا تفلون؟

رئیس جامعه گران طب ایرانی، خوشمزگی غذا و سلامت بدن را دو محور اصلی استفاده از ظروف مسی دانست و افزود: ظرف مسی، چدن، سفال، سنگی، روحی و برنجی از جمله ظروف قابل استفاده و بی ضرر برای بدن است که سبب خوشمزگی و لذیذ شدن غذا می شود و مواد غذایی با این ظروف ترکیب نمی شوند و در نتیجه ایجاد کسالت و بیماری در بدن به وجود نمی آید؛ در مقابل ظروفی که تفلون هستند و دارای برچسب نیستند نباید مورد استفاده قرار گیرند.

معاون فرهنگی مرکز غذای سالم، به ارتباط بین زانو درد و استفاده نکردن از ظروف مسی اشاره کرد و گفت: اگر ظروفی که استفاده می کنید دارای مس نباشد یقیناً دچار درد به خصوص در ناحیه زانو می شوید و امروزه افزایش بیماران مبتلایان به درد زانو در جامعه با ظروفی که استفاده می کنند بی ارتباط نیست؛ مس و روی از جمله عناصر ریز مغذی هستند که بیشترین کاربرد آن ها در مفاصل زانو است که با نبودشان زانو دچار مشکل و درد می شود.

این متخصص بیولوژی، فرهنگ سازی در استفاده از ظروف مسی برای پیشگیری از سرطان و مشکلات گوارشی در افراد را بسیار مهم و ضروری برشمرد و افزود: افراد مرفه جامعه به دلیل علمی که مرتبط با مسائل سلامت است و حتی خود اروپائیان از ظروف مسی به آن صورت استفاده نمی کنند زیرا متاسفانه برخی از مردم ما استفاده از ظروف مسی را بی کلاسی می دانند و با استفاده از ظروفی که آلاینده های شیمیایی دارد عامل بسیاری از بیماری ها به خصوص مشکلات گوارشی و سرطان در بدن خود می شوند که این موضوع نیازمند فرهنگ سازی از سوی رسانه های عمومی است.

ظروف مسی ، استفاده از ظروف مسی بهتر است یا تفلون؟

Let's block ads! (Why?)

منبع: نمناک
آخرین مطالب
درمان سرماخوردگی کودکان -آکا
برنامه ریزی تغذیه ای برای کلاس اولی ها - آکا
برنامه ریزی تغذیه ای برای کلاس اولی ها - آکا
بازی با اعداد؛ هفته چهارم بوندس لیگا
خودکشی قاتل با سم هنگام بازسازی صحنه قتل
کیوسک؛ شب پرهیجان لالیگا
کامرانی‌فر: در اسرع وقت به اعتراض‌ها رسیدگی می‌کنیم/ کنفرانس مطبوعاتی مکان مناسبی برای اعتراض نیست
ریکاوری در محوطه هتل/ دیدار قرقیزستان و ویتنام آنالیز می‌شود
تیم ملی ایران وارد ارمنستان شد
مجهز شدن داوران لیگ برتر به سیستم رادیویی از هفته هشتم
درودگر: تیم ملی فوتسال به بلوغ رسیده است/ نگاه فدراسیون به فوتسال باید مانند فوتبال باشد
لواندوفسکی: عجله ای برای تمدید قراردادم ندارم
هزینه کاشت ابرو طبیعی چقدر است؟ -آکا
تشییع پیکر قهرمان ملی مرحوم گلبارنژاد + تصاویر
پول می‌گیرم و به درد و دلت گوش می‌کنم!
شکم های بزرگ رفقای جدا نشدنی -آکا
از ابتدای سال چه قدر ارز صرف واردات BMW شد؟
پدیده گرد و خاک در راه است
حمله سپاهانی ها به ماشین محسن مسلمان و احمدزاده
چگونه خبر طلاق مان را به دیگران بدهیم ؟
برگه ها