نمایشگاه اختصاصی ایران در ترکمنستان برگزار می شود

تهران - ایرنا - هشتمین نمایشگاه اختصاصی ایران در ترکمنستان با هدف بازیابی جایگاه واقعی شرکای تجاری ایران اسفندماه سال جاری در عشق آباد برگزار می شود.

عادل کامیار از برگزاری هشتمین نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در ترکمنستان خبر داد و گفت: نمایشگاه های اختصاصی ایران در کشورهای هدف، راهبردی برای بازیابی جایگاه واقعی شرکای تجاری ایران مانند ترکمنستان است.

وی درباره حضور موثر بخش خصوصی ایران در نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در ترکمنستان، افزود:شناسایی نیازهای واقعی و تمایلات بازار هدف از اولویت های برگزاری این نمایشگاه است.

کامیار با اشاره به سطوح دسترسی آسان به بازار هدف ترکمنستان، افزود: برنامه ریزی دقیق برای تامین فضای مناسب، امکانات مطلوب نمایشگاهی، ایجاد فرصت هایی برای برقراری روابط جنبی تجاری و اقتصادی، می تواند انگیزه لازم را برای شرکت کنندگان در این نمایشگاه تقویت کند.

مشاور راهبردی و برنامه ریزی اتاق بازرگانی گرگان، ترکمنستان را مکانی برای بازیابی فرصت های از دست رفته برشمرد و اظهار داشت: استان ها حتما برنامه ای برای بازشناسی ظرفیت های صادراتی خود در تمام عرصه ها داشته اند؛ این در حالی است که ترکمنستان، مکانی برای بازیابی فرصت های از دست رفته و زمانی برای بازخوانی فرصتهای فرومانده است.

وی با اشاره به برگزاری این نمایشگاه توسط شرکت مدیریت پروژه های نمایشگاهی، تصریح کرد: در حال حاضر نسبت به سالهای قبل که ایران شریک اول تجاری این کشور بوده، وضعیت چندان خوبی نداریم و این میزان بنابه دلایل غیرمرتبط با مبانی بازرگانی و امور تخصصی به پایین ترین حد خود تنزل پیدا کرده اما با درنظر گرفتن ملاحظاتی، این امکان فراهم است تا ایران بتواند جایگاه از دست رفته خود را بتدریج به دست آورد.

کامیار با بیان اینکه این نمایشگاه هم یکی از گام های اساسی در این راستا، قابل ارزیابی است، افزود: عضویت این کشور در سازمان کنفرانس اسلامی، عضویت ناظر در گروه جمهوری های آسیای میانه و داشتن مرزهای مشترک با این کشورها را از مواردی برشمرد که می تواند ترکمنستان را به عنوان یکی از بهترین شرکای اقتصادی ایران بدل کند.

وی با اشاره به اینکه نیاز بازار ترکمنستان به خدمات فنی و مهندسی و عرضه این خدمات در نمایشگاه به ویژه در حوزه های مربوط به ساخت و ساز، نفت و گاز، نیرو و گردشگری بسیار اهمیت دارد، تصریح کرد: ترکمنستان به طور کلی یک کشور مصرفی است و تقریبا تمام کالاهای خود را وارد می کند، بنابراین، امکان صادر کردن هر کالایی به این کشور وجود دارد اما تجربه نشان داده مواد غذایی ایرانی اعم از ماندگار یا فاسد شدنی و تره بار و میوه جات، بهترین بازار را در ترکمنستان دارد.

نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران توسط شرکت مدیریت پروژه های نمایشگاهی با ثبت نام شرکت های توانمند ایرانی در بخش های خدمات فنی و مهندسی، انرژی، تجهیزات ورزشی، صنایع غذایی و سایر گروهایی کالایی از 8 تا 10 اسفند ماه در محل قصر نمایشگاهی ترکمنستان به مدت 4 روز، به همراه برگزاری دیدار با هیئت های تجاری و تشکل های اقتصادی و مقامات عالیرتبه ترکمنستان برگزار می شود.

اقتصام(2)1108**1558

منبع: سیمرغ
آخرین مطالب
درمان سرماخوردگی کودکان -آکا
برنامه ریزی تغذیه ای برای کلاس اولی ها - آکا
برنامه ریزی تغذیه ای برای کلاس اولی ها - آکا
بازی با اعداد؛ هفته چهارم بوندس لیگا
خودکشی قاتل با سم هنگام بازسازی صحنه قتل
کیوسک؛ شب پرهیجان لالیگا
کامرانی‌فر: در اسرع وقت به اعتراض‌ها رسیدگی می‌کنیم/ کنفرانس مطبوعاتی مکان مناسبی برای اعتراض نیست
ریکاوری در محوطه هتل/ دیدار قرقیزستان و ویتنام آنالیز می‌شود
تیم ملی ایران وارد ارمنستان شد
مجهز شدن داوران لیگ برتر به سیستم رادیویی از هفته هشتم
درودگر: تیم ملی فوتسال به بلوغ رسیده است/ نگاه فدراسیون به فوتسال باید مانند فوتبال باشد
لواندوفسکی: عجله ای برای تمدید قراردادم ندارم
هزینه کاشت ابرو طبیعی چقدر است؟ -آکا
تشییع پیکر قهرمان ملی مرحوم گلبارنژاد + تصاویر
پول می‌گیرم و به درد و دلت گوش می‌کنم!
شکم های بزرگ رفقای جدا نشدنی -آکا
از ابتدای سال چه قدر ارز صرف واردات BMW شد؟
پدیده گرد و خاک در راه است
حمله سپاهانی ها به ماشین محسن مسلمان و احمدزاده
چگونه خبر طلاق مان را به دیگران بدهیم ؟
برگه ها