قیمت خودرو در بازار شب عید 95

هر چند در آستانه تعطیلات نوروزی قیمت خودروهای داخلی اندکی افزایش یافته اما به گفته فعالان بازار این موضوع به معنای رونق نمایشگاه های خودرو نیست؛ بلکه به دلیل کاهش عرضه خودرو در بازار است.

 به گفته فعالان بازار، کاهش عرضه خودرو در بازار دو عامل دارد، یکی بحث افت تولید خودرو که ناشی از رکود موجود است و عامل دوم اینکه خودروسازان با توجه به پایان سال، اتمام تعهداتشان در اولویت قرار دارد؛ بنابراین عرضه خودرو به بازار را کاهش دادند. حال به نظر می رسد که تولیدکنندگان بخش اعظم مشتریان خودرو را جذب کردند، حال آنکه این موضوع به ایجاد یک خلأ در بازار منجر شده است. همچنین کاهش عرضه برخی خودرو ها در بازار موجب افزایش قیمت آن ها شده است؛ حال آنکه قیمت برخی خودروهای موجود در بازار نیز نسبت به هفته گذشته با ثبات همراه بوده است.

 براین اساس، هر چند فعالان بازار به رونق نسبی تقاضا در بازار اشاره می کنند، اما آنگونه که به نظر می رسد میزان مراجعه مشتریان برای خرید در بازار شب عید سال جاری با سال های گذشته قابل قیاس نیست. به اعتقاد آن ها، تقاضا در سال های گذشته نسبت به امسال از رشد بیشتری برخوردار بود، اما در سال جاری به دلیل کاهش قدرت خرید مشتریان، فروش نقدی خودرو با مشکلات بسیاری مواجه شده است. 

افزایش قیمت داخلی ها

 به گفته فعالان بازار، در حال حاضر پژو 206 تیپ 5 با قیمتی برابر با 37 میلیون و 200 هزار تومان خرید و فروش می شود که این موضوع از ثبات قیمت خودروی موردنظر در هفته جاری حکایت می کند. از سوی دیگر پژو 206 صندوقدار در مدل V8 نیز با ثبات قیمت خود در بازار، در حال حاضر 37 میلیون و 700 هزار تومان به فروش می رسد. از سوی دیگر اما پژو 405 که این هفته تغییر قیمت را تجربه کرده، هم اکنون 30 میلیون و 400 هزار تومان به فروش می رسد که این موضوع از افزایش100 هزار تومانی قیمت آن حکایت دارد. سمند نیز که این هفته 200 هزار تومان گران شده، هم اکنون با قیمت 30 میلیون و 700 هزار تومان به فروش می رسد.

 سمند اگرچه معمولا با تغییرات قیمتی چندانی مواجه نمی شود، با این حال در این هفته های پایانی سال در دام گرانی افتاده است. پژوپارس نیز که طی هفته های گذشته با افزایش قیمت مواجه بود طی هفته جاری ثبات قیمتی خود در بازار را حفظ کرده است و در حال حاضر 36 میلیون و 500 هزار تومان خرید و فروش می شود، اما از بازار رانا خبر می رسد، این خودرو هم از افزایش قیمت های آخر سالی در امان نبوده و قیمتش بالا رفته است. به گفته فعالان بازار رانا در حال حاضر با قیمت 33 میلیون و 300 هزار تومان به فروش می رسد و این نشان می دهد رانا 100 هزار تومان افزایش قیمت را تجربه کرده است.

بازار خودرو ، قیمت خودرو ، قیمت خودرو شب عید

بازار خودرو

فعالان بازار اما در مورد دنا عنوان می کنند که این خودرو توانسته ثبات قیمت خود را در بازار حفظ کند، با این حساب در حال حاضر برای خرید دنا باید 45 میلیون تومان هزینه کرد و این در شرایطی است که قیمت خودرو موردنظر تا همین یک ماه پیش زیر قیمت کارخانه (یعنی کمتر از 42 میلیون و 500 هزار تومان) بود. از دنا که بگذریم، این هفته تغییری در قیمت خودروهای شرکت سایپا رخ نداده است؛ چه آنکه به گفته نمایشگاه داران خودروی پایتخت، تیبا در مدل صندوقدار خود هم اکنون 23 میلیون و 900 هزار تومان قیمت دارد که این موضوع از ثبات قیمتی این خودرو حکایت دارد. تیبا چند هفته ای می شود که در این قیمت ثابت مانده و تغییر خاصی را تجربه نکرده است.

 همچنین برای خرید پراید در مدل 131 نیز باید 19 میلیون و 900 هزار تومان هزینه کرد که این موضوع نشان از ثبات قیمتی این خودرو در بازار دارد. برای خرید مدل 111 پراید نیز باید 20 میلیون و 300 هزار تومان هزینه کرد که این موضوع از تثبیت قیمت خودرو موردنظر حکایت دارد. از سوی دیگر پراید در مدل 132 با قیمتی معادل 20 میلیون و 200 هزار تومان خرید و فروش می شود و با این حساب، خودرو موردنظر تغییر قیمت خاصی را به خود ندیده است.

 اما از بازار سراتوهای مونتاژی سایپا نیز خبر می رسد که این خودرو ها تغییر قیمت خاصی را طی هفته جاری تجربه نکرده اند. بر این اساس، سراتوی اتومات با قیمت برابر با 90 میلیون و 500 هزار تومان خرید و فروش می شود و برای مدل دنده ای آن نیز باید 75 میلیون و 600 هزار تومان دست به جیب شد.

 سری هم اما به خانواده تندر-90 بزنیم که اعضای آن طی این هفته با تغییراتی در قیمت مواجه شدند. به گفته فعالان بازار قیمت تندر-90 در همه مدل ها افزایش یافته است؛ به طوری که تندر-90 مدل پارس خودرو با افزایش 200 هزار تومانی در حال حاضر 39 میلیون و 700 هزار تومان خریدوفروش می شود، همچنین پارس تندر نیز 200 هزار تومان افزایش قیمت را طی هفته جاری به خود دیده و در حال حاضر 40 میلیون تومان به فروش می رسد. این خودرو به لحاظ کیفی و فنی تفاوت خاصی با دیگر مدل های معمولی تندر-90 ندارد و تنها ظاهر آن در بخش مربوط به صندوق تغییر کرده است.

 از بازار تندر-90 مدل اتومات خبر می رسد که این خودرو افزایش قیمت داشته و با این حساب، تندر اتومات در حال حاضر با قیمتی معادل 49 میلیون و 700 هزار تومان خرید و فروش می شود. این قیمت نشان می دهد تندر اتومات نزدیک به 200 هزار تومان در هفته های پایانی سال افزایش قیمت را تجربه کرده است. فعالان بازار عامل سیر صعودی مدل های تندر را کاهش عرضه این محصول در بازار می دانند. 

منبع: نمناک
آخرین مطالب
درمان سرماخوردگی کودکان -آکا
برنامه ریزی تغذیه ای برای کلاس اولی ها - آکا
برنامه ریزی تغذیه ای برای کلاس اولی ها - آکا
بازی با اعداد؛ هفته چهارم بوندس لیگا
خودکشی قاتل با سم هنگام بازسازی صحنه قتل
کیوسک؛ شب پرهیجان لالیگا
کامرانی‌فر: در اسرع وقت به اعتراض‌ها رسیدگی می‌کنیم/ کنفرانس مطبوعاتی مکان مناسبی برای اعتراض نیست
ریکاوری در محوطه هتل/ دیدار قرقیزستان و ویتنام آنالیز می‌شود
تیم ملی ایران وارد ارمنستان شد
مجهز شدن داوران لیگ برتر به سیستم رادیویی از هفته هشتم
درودگر: تیم ملی فوتسال به بلوغ رسیده است/ نگاه فدراسیون به فوتسال باید مانند فوتبال باشد
لواندوفسکی: عجله ای برای تمدید قراردادم ندارم
هزینه کاشت ابرو طبیعی چقدر است؟ -آکا
تشییع پیکر قهرمان ملی مرحوم گلبارنژاد + تصاویر
پول می‌گیرم و به درد و دلت گوش می‌کنم!
شکم های بزرگ رفقای جدا نشدنی -آکا
از ابتدای سال چه قدر ارز صرف واردات BMW شد؟
پدیده گرد و خاک در راه است
حمله سپاهانی ها به ماشین محسن مسلمان و احمدزاده
چگونه خبر طلاق مان را به دیگران بدهیم ؟
برگه ها