نامه دوم رسول خادم به رئیس جمهور

رسول خادم نامه دیگری به رئیس جمهور نوشت.

رسول خادم برای بار دوم به رسول خادم نامه نوشت. او در این نامه دغدغه‌های قهرمانان را نه رسیدگی مالی که حمایت معنوی از ورزشکاران المپیکی عنوان کرده است. متن نامه دوم رئیس فدراسیون کشتی و قهرمان سابق جهان و المپیک به دکتر روحانی به شرح زیر است:

جناب آقای دکتر روحانی

رئیس جمهور محترم

با سلام

احتراماً، همانطور که مستحضرید مردم عزیز ایران تا حدود شش ماه دیگر، قهرمانان ملی مدعی مدال المپیک خود را برای شرکت در مسابقات المپیک برزیل، با دعای خیر خود بدرقه خواهند نمود. حضور موفق قهرمانان ملی در المپیک، ضمن اینکه احساس غرور ملی و امید را در بالاترین سطح ممکن در جامعه ایجاد می کند، از بزرگترین ابزارهای تبلیغات فرهنگی و مدیریتی ملت ها و دولت ها در عرصه بین المللی نیز محسوب می شود.

از این رو که بالاترین مقامات سیاسی کشورها و مدیران بنگاه های اقتصادی بزرگ در هر کشور، در سال المپیک در کنار قهرمانان ملی کشورشان قرار می گیرند تا با همراهی آن ها در این مسیر سخت و در عین حال پرافتخار، احساس نماینده یک ملت بودن برای کسب افتخاری ملی و ماندگار را، به قهرمانان ملی شان منتقل کنند.

جناب آقای دکتر روحانی، بسیاری از مدیران، مربیان، داوران و قهرمانان ملی فدراسیون های المپیکی کشورمان، قبلاً نیز بارها در مسابقات المپیک حضور داشته اند. در تمامی دولت های پیشین(دوره های ریاست جمهوری جناب آقایان رفسنجانی، خاتمی و احمدی نژاد) در سال المپیک، روسای محترم جمهور وقت، با همه مشکلات و تنگناهای اجرایی دولت مربوطه، فرصت های ویژه ای را برای ارتباطی صمیمی و روحیه بخش با قهرمانان ملی و کادرهای فنی و مدیریتی ایشان، اختصاص می دادند.

متاسفانه در زمان ریاست جمهوری جنابعالی، این ارتباط مستقیم و ضروری، به حداقل ممکن رسیده است. تاسف مضاعف اینکه مشاوران و مسئولانی که باید تلاش کنند تا با افزایش فرصت ارتباط جنابعالی به عنوان رئیس جمهور منتخب مردم ایران با قهرمانان ملی کشور، موجی از امید و انگیزه را در میان فرزندان دلاور سرزمین کشورمان ایجاد کند.

با بیان اینکه تعامل مستقیم آن برادر بزرگوار با قهرمانان ملی، شان و جایگاه رئیس جمهور را پایین می آورد و یا اینکه جنابعالی فرصتی برای پرداختن به اینگونه برنامه ها را ندارید و حتی بیان اینکه رئیس محترم جمهور، علاقه ای به ورزش ندارند، مانع حداقل توجه شما به ورزش های المپیکی شده اند. نمی دانم توجه مستقیم جنابعالی به قهرمانان ملی، که در قلب مردم جای دارند، چرا باید جایگاه رئیس جمهور را پایین بیاورد؟ چرا نمی گذارند و نگذاشته اند، بغیر از مراسم تشریفاتی سالانه ورزش، حتی یک بار بطور مستقیم در کنار تیم های المپیکی قرار بگیرید؟

شاید سکوت و صبوری من و امثال من که تاکنون امیدوار به رفع مشکلات قهرمانان ملی، از طریق مذاکرات اداری و تعاملات مدیریتی بوده ایم، موضوع توجه و حمایت از تیم های المپیکی و قهرمانان ملی را بر مبنای اطلاعات نادرست مشاوران ناآگاه، بطور کلی از اولویت برنامه ها و سیاست های دولت محترم حذف نموده است؟

جناب دکتر روحانی عزیز، مدت هاست که قهرمانان ملی کشورمان از طریق رسانه ها شاهد هستند روسای جمهور کشورهای مختلف جهان، از جمله کشورهای همسایه (روسیه ، آذربایجان ، ترکیه و.....)، هر هفته با قهرمانان ملی شان در رشته های ورزشی گوناگون، دیداری حضوری و اختصاصی آن هم نه در محل دفتر رئیس جمهور بلکه در محل تمرین ورزشکاران ملی دارند و یا ملاحظه می کنند ورزشکاران المپیکی دیگر کشورها، بطور مرتب از گفتگوهای شخصی شان با روسای جمهور و افزایش بی نظیر انگیزه هایشان برای کسب موفقیت در مسابقات المپیک سخن می گویند.

به نظر شما مدیران فدراسیون ها و مربیان فنی چه پاسخی باید به سوالات متعدد قهرمانان ملی که شاهد این همه تبعیض و تفاوت میان موقعیت خود و جایگاه رقبای خود هستند، بدهند؟ شاید من نمی توانم به خوبی احساس و شرایط یک قهرمان ملی را که تمامی سلامت و جوانی اش برای کسب افتخاری ملی، وقف تمرینات سنگین و طاقت فرسا، توام با پذیرش انواع آسیب های جسمی، روانی و عاطفی و سال ها دوری از خانواده به دلیل حضور در اردوهای تیم ملی گردیده را به جنابعالی منتقل کنم.

جناب رئیس جمهور، من از کمک مالی به قهرمانان ملی صحبت نمی کنم، بلکه ضرورت توجه و همراهی با قهرمانانی را بیان می دارم، که باید شش ماه دیگر در المپیک برزیل در میدان مبارزه با رقبای سر تا پا حمایت شده خود، به عشق مردم و به ذوق برافراشته شدن پرچم مقدس کشورشان برای فتح قله المپیک تا پای جان بجنگند و تسلیم نشوند.

مطمئن باشید ارتباط صمیمی شما با قهرمانان ملی، بزرگترین پیام احترام و توجه به قهرمانانی است که میلیون ها نفر از مردم عزیز ایران با پیروزی و شکست آنها زندگی می کنند.

گردآوری:گروه ورزش سیمرغ
seemorgh.com/sport
منبع:isna.ir

منبع: سیمرغ
آخرین مطالب
درمان سرماخوردگی کودکان -آکا
برنامه ریزی تغذیه ای برای کلاس اولی ها - آکا
برنامه ریزی تغذیه ای برای کلاس اولی ها - آکا
بازی با اعداد؛ هفته چهارم بوندس لیگا
خودکشی قاتل با سم هنگام بازسازی صحنه قتل
کیوسک؛ شب پرهیجان لالیگا
کامرانی‌فر: در اسرع وقت به اعتراض‌ها رسیدگی می‌کنیم/ کنفرانس مطبوعاتی مکان مناسبی برای اعتراض نیست
ریکاوری در محوطه هتل/ دیدار قرقیزستان و ویتنام آنالیز می‌شود
تیم ملی ایران وارد ارمنستان شد
مجهز شدن داوران لیگ برتر به سیستم رادیویی از هفته هشتم
درودگر: تیم ملی فوتسال به بلوغ رسیده است/ نگاه فدراسیون به فوتسال باید مانند فوتبال باشد
لواندوفسکی: عجله ای برای تمدید قراردادم ندارم
هزینه کاشت ابرو طبیعی چقدر است؟ -آکا
تشییع پیکر قهرمان ملی مرحوم گلبارنژاد + تصاویر
پول می‌گیرم و به درد و دلت گوش می‌کنم!
شکم های بزرگ رفقای جدا نشدنی -آکا
از ابتدای سال چه قدر ارز صرف واردات BMW شد؟
پدیده گرد و خاک در راه است
حمله سپاهانی ها به ماشین محسن مسلمان و احمدزاده
چگونه خبر طلاق مان را به دیگران بدهیم ؟
برگه ها