10 حاشیه خواندنی از مصاحبه محمدجواد ظریف با رضا رشیدپور

محمدجواد ظریف سیاستمدار دوست داشتنی کشورمان به برنامه دید در شب رفته و مصاحبه ای با رضا رشیدپور انجام داده است. درادامه حاشیه های جالب این مصاحبه را خواهید خواند.

مصاحبه محمدجواد ظریف در برنامه دید در شب

محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه در آخرین قسمت از برنامه‌ی «دید در شب» به سوالات رشیدپور پاسخ داد تا پربازدیدترین قسمت از این برنامه‌ ساخته شود.

رشیدپور که بعد از هر برنامه از حاشیه‌های حضور مهمانانش می‌نویسد، این بار نیز حاشیه‌های حضور وزیر امور خارجه در «دید در شب» را منتشر کرده است.
مجری برنامه «دید در شب» در ابتدا با اشاره با استقبال بسیار زیاد مخاطبانش از این گفت‌و‌گو، نوشته است:

«خوشحالم که گفت‌وگو با دکتر ظریف توجه بخش عظیمی از شما مخاطبان فرهیخته را جلب کرده. البته برخی نظرهای منتقدانه را هم خواندم که اگر لازم باشد در فرصتی دیگر پاسخ خواهم داد. فعلا می‌خواهم چند نکته جالب از پشت صحنه ی برنامه بگویم. طبیعی است که حاشیه‌های گفت‌وگو با مهمان ارزشمتدی مانند وزیر خارجه مملکت، برای اقشار مختلف مخاطبان جذاب باشد.»

رشید در ادامه‌ی این یادداشت از حاشیه‌های این گفت‌وگو این طور نوشته است:

1) تیم حفاظت ایشان بسیار مودب بودند. برای بازدید از هر قسمت از دفتر کار من، ده بار اجازه می‌گرفتند. این شکل برخورد واقعا تعیین‌کننده و فرهنگ‌ساز است.

2) حضور نیروهای حفاظتی در کوچه استودیو شک همسایه‌ها را برانگیخته بود. هرکدام سعی می‌کردند که اصل ماجرا را بفهمند‌. صبح روز بعد در اطراف محل کارمان شایعه شده بود که دیشب رییس جمهور به دیدار رشیدپور آمده‌! فکر کن.

3 ) پس از ورود وزیرخارجه، فیلمبردار پشت صحنه با جدیت ایشان را تا دم در سرویس بهداشتی تعقیب کرد. دکتر ظریف لبخند زد و گفت اگر اجازه بدهید دست و صورتم را بشویم.

4 ) مهمان برنامه‌مان نه اهل چایی بود و نه نسکافه. ولی تا دلتان بخواهد میوه را دوست دارد.

5 ) آقای ظریف مشغول پوست کندن میوه بود که آقای جابر انصاری تماس گرفت‌. چند نکته مهم درباره مراسم تقدیر از خبرنگاران هماهنگ کردند. آقای وزیر جناب سخنگو را جابر جون خطاب می‌کرد.

6) آقای دکتر گفتگوهای سیاسی «دید در شب» را دیده بودند و نظرهای جالبی در مورد برخی از آن‌ها داشتند . مثل ست بودن رنگ عبای آقای رسایی با مبل های دکور برنامه.

7) قبل از شروع ضبط ، دکتر ظریف گفت که هیچ خط قرمزی برای طرح پرسش ندارد. گفتند که هر چه دوست دارید بپرسید. بعد از پایان برنامه هم هیچ حساسیت و ملاحظه‌ای نسبت به مطالب مطرح شده نداشتند.

8) اواسط کار شارژ لب تاپ متصل به ال‌ ای‌ دی‌های برنامه تمام شد‌. من نگران بودم که چگونه کلام پر حرارت جناب وزیر را قطع کنم که ایشان با طنازی خاص اصفهانی‌ها ناگهان گفتند بینندگان محترم ظاهرا شارژ لب تاپ تمام شده و باید این چند جمله را مجددا ضبط کنیم.

9) عکاس برنامه قبل از آغاز ضبط به مهمان گفت که آقای ظریف لطفا بخندید. از همان خنده‌های معروف. آقای ظریف هم پاسخ داد که آخر خنده دلیل می‌خواهد و البته بلافاصله با صدای بلند خندید.

10) پس از پایان ضبط با حوصله فراوان و علیرغم خستگی با تک تک عوامل برنامه عکس یادگاری گرفت و با لبخند و شوخی استودیو را ترک کرد.»

رشیدپور در انتهای این یادداشت اعلام کرده هنوز نکاتی از حضور ظریف در «دید در شب» باقی مانده که ممکن است بعدها آن‌ها را منتشر کند.

گردآوری : گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع : khatebartar.com

منبع: سیمرغ
آخرین مطالب
درمان سرماخوردگی کودکان -آکا
برنامه ریزی تغذیه ای برای کلاس اولی ها - آکا
برنامه ریزی تغذیه ای برای کلاس اولی ها - آکا
بازی با اعداد؛ هفته چهارم بوندس لیگا
خودکشی قاتل با سم هنگام بازسازی صحنه قتل
کیوسک؛ شب پرهیجان لالیگا
کامرانی‌فر: در اسرع وقت به اعتراض‌ها رسیدگی می‌کنیم/ کنفرانس مطبوعاتی مکان مناسبی برای اعتراض نیست
ریکاوری در محوطه هتل/ دیدار قرقیزستان و ویتنام آنالیز می‌شود
تیم ملی ایران وارد ارمنستان شد
مجهز شدن داوران لیگ برتر به سیستم رادیویی از هفته هشتم
درودگر: تیم ملی فوتسال به بلوغ رسیده است/ نگاه فدراسیون به فوتسال باید مانند فوتبال باشد
لواندوفسکی: عجله ای برای تمدید قراردادم ندارم
هزینه کاشت ابرو طبیعی چقدر است؟ -آکا
تشییع پیکر قهرمان ملی مرحوم گلبارنژاد + تصاویر
پول می‌گیرم و به درد و دلت گوش می‌کنم!
شکم های بزرگ رفقای جدا نشدنی -آکا
از ابتدای سال چه قدر ارز صرف واردات BMW شد؟
پدیده گرد و خاک در راه است
حمله سپاهانی ها به ماشین محسن مسلمان و احمدزاده
چگونه خبر طلاق مان را به دیگران بدهیم ؟
برگه ها