سارق مهربان پول های دزدی را به حساب مادر زنش واریز میکرد!

روز 27 آبان ماه مردی پرده از داستان عجیب سرقت دو میلیون و 700 هزار تومانی از حساب بانکی‌اش برداشت.

با سوء استفاده از کم توجهی مردم، دزدی میکردم

آقایی که با دستور بازپرس شعبه سوم دادسرای منیریه تهران در برابر پایگاه 8 پلیس آگاهی تهران ایستاده بود به افسر تحقیق گفت: «روز 27 آبان ماه قصد انتقال 3 میلیون تومان به حساب یکی از اعضای خانواده خود را داشتم. هنگام انجام عملیات بانکی از طریق دستگاه خودپرداز، مردی به بهانه کمک کردن و احتمال انجام اشتباه از سوی من پیشنهاد کرد تا وی 3 میلیون تومان را جابه‌جا کند؛ پس از انجام عملیات بانکی، وی کارت عابربانک من و همچنین رسید انجام تراکنش بانکی را بازپس داد و بعد رفت.»

وی افزود: «در تماس تلفنی‌ای که داشتم فهمیدم تنها 300 هزار تومان به حساب واریز شده است. بلافاصله به بررسی رسید دستگاه پرداخته و آن زمان بود که متوجه شدم مبلغ انتقال پول به حساب 300 هزار تومان بوده درحالی که 3 میلیون تومان از حسابم برداشت شده بود؛ بلافاصله به دستگاه خودپرداز مراجعه کردم و در بررسی تراکنش مالی حساب خود متوجه شدم که در دو عملیات همزمان بانکی، ابتدا مبلغ دو میلیون و 700 هزار تومان از حسابم به حساب ناشناسی و سپس 300 هزار تومان به حساب اعضای خانواده‌ام واریز شده است و من نیز به خاطر دقت نکردن متوجه رسید بانکی که 300 هزار تومان بود نشده و تصور کرده بودم که 3 میلیون تومان جابه‌جا شده است.»

تیم پلیسی تحت سرپرستی سرهنگ علیزاده رئیس پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران در نخستین اقدام به بررسی تراکنش مالی حساب این مرد سالخورده پرداخته و پی برد که دو میلیون و 700 هزار تومان به حساب زنی در شهرک مشیریه واریز شده است که با شناسایی وی فاش شد کارت عابربانک حسابش در اختیار دامادشان به نام «رضا» 52 ساله قرار دارد.

تجسس‌ها نشان داد «رضا» یکی از مجرمان قدیمی بوده که 12 بار به خاطر سرقت، استفاده از اسناد جعلی، کلاهبرداری و صدور چک‌های بلامحل به زندان افتاده است. وقتی مالباخته با دیدن عکس رضا وی را شناسایی کرد و دوربین‌های مداربسته بانکی، نیز نشان داد مرد دلسوز همان رضا است. وی روز 27 بهمن در شوش تهران دستگیر شد.

رضا که چاره‌ای جز اقرار نداشت گفت: در برابر عابر بانک‌ها اگر مردان یا زنان سالخورده را می‌دیدم به بهانه دلسوزی پیشنهاد می‌دادم کمک‌شان کنم و همزمان پول را به حساب کارت مادرزنم واریز می‌کردم. می‌دانستم که خیلی از ما در زمینه ریال و تومان و تعداد صفرهایش مشکل داریم و زود متوجه اشتباهمان نمی‌شویم و از همین مورد سوءاستفاده می‌کردم.

منبع: روزنامه ایران

منبع: سیمرغ
آخرین مطالب
درمان سرماخوردگی کودکان -آکا
برنامه ریزی تغذیه ای برای کلاس اولی ها - آکا
برنامه ریزی تغذیه ای برای کلاس اولی ها - آکا
بازی با اعداد؛ هفته چهارم بوندس لیگا
خودکشی قاتل با سم هنگام بازسازی صحنه قتل
کیوسک؛ شب پرهیجان لالیگا
کامرانی‌فر: در اسرع وقت به اعتراض‌ها رسیدگی می‌کنیم/ کنفرانس مطبوعاتی مکان مناسبی برای اعتراض نیست
ریکاوری در محوطه هتل/ دیدار قرقیزستان و ویتنام آنالیز می‌شود
تیم ملی ایران وارد ارمنستان شد
مجهز شدن داوران لیگ برتر به سیستم رادیویی از هفته هشتم
درودگر: تیم ملی فوتسال به بلوغ رسیده است/ نگاه فدراسیون به فوتسال باید مانند فوتبال باشد
لواندوفسکی: عجله ای برای تمدید قراردادم ندارم
هزینه کاشت ابرو طبیعی چقدر است؟ -آکا
تشییع پیکر قهرمان ملی مرحوم گلبارنژاد + تصاویر
پول می‌گیرم و به درد و دلت گوش می‌کنم!
شکم های بزرگ رفقای جدا نشدنی -آکا
از ابتدای سال چه قدر ارز صرف واردات BMW شد؟
پدیده گرد و خاک در راه است
حمله سپاهانی ها به ماشین محسن مسلمان و احمدزاده
چگونه خبر طلاق مان را به دیگران بدهیم ؟
برگه ها