روش خانه تکانی بی دردسر قبل از عید

یکی از مقدمات استقبال از بهار و سال نو خانه تکانی است که گاهی هم بسیار سخت و مشکل به نظر می رسد حتی ممکن است مقدار زیادی از وقت مان را بگیرد .حساسیت در نظافت منزل باعث می شود از کوچکترین وسایل هم نگذشته و هم را شسته و یا پاک کنیم.

اگر بخواهیم کمی انتقادپذیر باشیم باید قبول کنیم که ما در مورد خانه و اسباب اثاثیه مان، خانم های سخت گیری هستیم و گاهی این سخت گیری به حدی می رسد که اهالی خانه به چشم «پلیس منزل» به ما نگاه می کنند! این پلیس بازی ها در ایام فوق العاده پیش از نوروز به اوج خودش می رسد و همه مان نقش کارگاه هایی برای شناسایی کثیفی های خانه را می گیریم.

اغلب هم دود این کارگاه بازی ها به چشم سیاتیک یا مهره های کمرمان می رود و ما را از داشتن تعطیلاتی لذت بخش محروم می کند. تمیزی و منظم بودن خانه چشم نواز است و ما را از زندگی راضی نگه می دارد؛ به خصوص در آستانه بهار دل مان می خواهد به رسم هر سال با طبیعت و تازگی اش همراه شویم و چهاردیواری خودمان را بهاری کنیم.

اما بهتر است امسال برای تکاندن خانه برنامه ریزی بهتری داشته باشیم تا در شلوغی های آخر سال راحت تر کارهای مان را پیش ببریم و از کمردرد و پادرد در امان بمانیم. چیدانه پیشنهاد می کند برای برنامه ریزی گام های زیر را در نظر بگیرید:

گام اول: زیرساخت های تعیین کننده در خانه تکانی

در یک صبح پرانرژی سراغ کشوها، کمدها و گنجه های اتاق ها بروید. سعی کنید چیزهای غیرقابل استفاده و کهنه را با فراغ بال کنار بگذارید؛ می توانید خوب هایش را به دیوار مهربانی برسانید و دل دیگران را شاد کنید. بعد از آن تا می توانید همه چیز را دسته بندی کنید.

برای منظم کردن کشوها می توانید از جعبه تقسیم استفاده کنید. (یا خودتان تقسیم بسازید) داخل کمدهای دیواری را هم به وسیله جعبه های مقوایی یا پارچه ای مرتب کنید. با انجام این عملیات مهم در خانه تکانی، خودتان به جادوی کمد و کشوهای مرتب پی می برید!

اگر انباری یا بالکن یا هر جای دور از دسترس دیگری هم دارید در همین مرحله کارش را یک سره کنید. یادتان باشد کلید موفقیت در این مرحله دل به دریا زدن و بخشیدن وسایلی است که استفاده شان نمی کنید. دورریختنی ها را هم با خیال راحت به ماشین زباله محل بسپارید.

راز و رمزهای خانه تکانی ، نکاتی برای خانه تکانی ، نحوه خانه تکانی

گام دوم: ویترین ها

بوفه و کتابخانه و خلاصه هر چیزی که درست جلوی دید است، جزیی از ویترین خانه محسوب می شود. روز دوم خانه تکانی را به این قسمت اختصاص دهید. هرچیز قابل شست و شویی را بشویید؛ خصوصا ظروف کریستال بعد از شسته شدن برق قشنگی می افتند و جذاب تر از قبل می شوند. لوسترها را هم جا نگذارید! بهترین پاک کننده برای آنها پنبه و الکل است. بعد از تمیز شدن لوستر با خانه ای روشن تر از قبل مواجه می شوید.

راز و رمزهای خانه تکانی ، نحوه خانه تکانی ، بهترین روش خانه تکانی

گام سوم: اندر احوالات آشپزخانه

به مرحله غول رسیدیم! این قسمت دیگر شوخی بردار نیست و آنقدر برای همه مان مهم است که معمولا چند چشم دیگر هم برای پیدا کردن لک چربی و غذا و... قرض می گیریم.

سعی کنید در چند مرحله کار آشپزخانه را انجام دهید؛ مرحله اول مثل گام یک کابینت ها و کشوها را سامان بدهید. از همان وسایلی که گفتیم برای جدا کردن کشوهای آشپزخانه هم استفاده کنید. بعد می توانید سراغ یخچال و فریزر بروید.

اول تمام دورریختنی ها را با یک نگاه به انقضاهای شان دور بریزید و بعد مشغول تمیزکاری طبقات مختلف شوید. بد نیست اگر کسی را برای کمک دارید، سری هم به زیر یخچال و فریزر و باقی وسایل بزنید. آنجا پر است از آشغال ریزه هایی که از دست تان در امان مانده اند!

راز و رمزهای خانه تکانی ، بهترین روش خانه تکانی ، نکته های کلیدی خانه تکانی

گام چهارم: تغییر دکوراسیون

اگر به نظرتان وسایل خانه بد چیده شده است یا اگر فکر می کنید فرش تان را در جای مناسبی ننداخته اید یا چیزهایی از این قبیل نظم ذهن تان را به هم زده است، همین حالا وقتش است که درستش کنید. باز هم مراقب سیاتیک و مهره های تان باشید! بهترین روز برای این گام روز جمعه است که می شود از بقیه اعضای خانه هم کمک گرفت.

راز و رمزهای خانه تکانی ، نکته های کلیدی خانه تکانی ، خانه تکانی عید

گام پنجم: حمام و سرویس بهداشتی

خب، این مرحله یک جور زنگ تفریح محسوب می شود. خیلی سختش نکنید. باز هم اول زحمت دورریختنی ها را کم کنید. بعد از آن با یک جرمگیر و اسکاچ نرم دیوارها و کف را بشویید. شیرآلات را هم در مرحله آخر با اسپری تمیز کنید.

راز و رمزهای خانه تکانی ، خانه تکانی عید ، خانه تکانی سریع

گام ششم: برق اندازی!

آخرین مرحله را بگذارید برای روزهای آخر که زحمات تان هدر نرود! چند روز به سال تحویل یک گردگیری نهایی و یک جاروبرقی تمیز کشیدن مهر قبولی خانه تکانی تان را می زند. شما اکنون با منزلی کامل تکانده شده به سوی سال جدید می روید.

راز و رمزهای خانه تکانی ، خانه تکانی سریع ، روش خانه تکانی عید

منبع: نمناک
آخرین مطالب
درمان سرماخوردگی کودکان -آکا
برنامه ریزی تغذیه ای برای کلاس اولی ها - آکا
برنامه ریزی تغذیه ای برای کلاس اولی ها - آکا
بازی با اعداد؛ هفته چهارم بوندس لیگا
خودکشی قاتل با سم هنگام بازسازی صحنه قتل
کیوسک؛ شب پرهیجان لالیگا
کامرانی‌فر: در اسرع وقت به اعتراض‌ها رسیدگی می‌کنیم/ کنفرانس مطبوعاتی مکان مناسبی برای اعتراض نیست
ریکاوری در محوطه هتل/ دیدار قرقیزستان و ویتنام آنالیز می‌شود
تیم ملی ایران وارد ارمنستان شد
مجهز شدن داوران لیگ برتر به سیستم رادیویی از هفته هشتم
درودگر: تیم ملی فوتسال به بلوغ رسیده است/ نگاه فدراسیون به فوتسال باید مانند فوتبال باشد
لواندوفسکی: عجله ای برای تمدید قراردادم ندارم
هزینه کاشت ابرو طبیعی چقدر است؟ -آکا
تشییع پیکر قهرمان ملی مرحوم گلبارنژاد + تصاویر
پول می‌گیرم و به درد و دلت گوش می‌کنم!
شکم های بزرگ رفقای جدا نشدنی -آکا
از ابتدای سال چه قدر ارز صرف واردات BMW شد؟
پدیده گرد و خاک در راه است
حمله سپاهانی ها به ماشین محسن مسلمان و احمدزاده
چگونه خبر طلاق مان را به دیگران بدهیم ؟
برگه ها