بهترین زمان رابطه جنسی برای باردار شدن

برخی از زوجین نیازی به نگرانی برای نزدیکی جهت بارداری و وضعیت انجا نزدیکی و دفعات و زمان بندی آن ندارند.در مقابل برخی حتی بعد از آموزش و تمرینطولانی مدت جهت نزدیکی برای بارداری ، سخت حامله می شوند.

زمان بندی همه چیز است. زمان دقیق تخمک گذاری برای همه به راحتی قابل تشخیص نیست. بهترین زمان رابطه ی جنسی برای باردارشدن کی است؟

زمان مناسب برای باردار شدن ، زمان باردار شدن زنان ، بهترین زمان باردار شدن

بهترین زمان داشتن رابطه ی جنسی جهت باردای

زمان بندی همه چیز است. اسپرم می تواند سه تا پنج روز زنده بماند اما تخمک تنها حدود 12 تا 24 ساعت زنده است. برای افزایش احتمال لقاح باید در روزهای منتهی به تخمک گذاری و خود آن روز، روزانه رابطه ی جنسی داشته باشید. راه خوب برقراری رابطه یک تا دو روز قبل از تخمک گذاری و روز تخمک گذاری است. با این روش به احتمال بیشتر یک اسپرم سالم در لوله های فالوپ منتظر آزاد شدن تخمک است.

البته زمان دقیق تخمک گذاری برای همه به راحتی قابل تشخیص نیست. این زمان به طول دوران قاعدگی فرد بستگی دارد. یک خانم در حدود روز 14 قبل از عادت ماهانه ی بعدی خود تخمک گذاری دارد – نه در میان دوره. اگر سیکل قاعدگی شما 28 روزه است تخمک گذاری تان حدوداً در میانه ی این سیکل خواهد بود. اما اگر سیکل 35 روزه دارید در حدود روز 21ام تخمک گذاری خواهد بود نه روز 17. ( روز یک اولین روز عادت ماهانه است ) برای تخمین زمانی که باروری شما زیاد است باید از تقویم تخمک گذاری استفاده کنید.

اگر قاعدگی من نامنظم باشد آیا بارداری سخت تر خواهد بود؟

اغلب خانم ها در طول یک سال 12 عادت ماهانه دارند اما برای برخی این تعداد کمتر است و گاهی دیرتر عادت شده و یا حتی در بعضی ماه ها نمی شوند. استرس، ورزش های سنگین، کاهش وزن یا افزایش وزن ناگهانی ، همه ی این ها می تواند از عوامل وقفه در عادت ماهانه باشد. هرچه عادت ماهانه ی شما نامنظم تر باشد پیش بینی زمان تخمک گذاری دشوارتر است.

عادت ماهانه ی شما یک ماه 28 روز است، ماه بعد 21 روز، ماه بعد 32 روزه. برای چند ماه سیکل قاعدگی خود را یادداشت کنید. سپس 17 روز از کوتاه ترین و 11 روز از بلندترین دوره کم کنید. روزهای میان این دو روزهایی است که بدن شما در اوج باروری قرار دارد.

اگر دوره های قاعدگی شما نامنظم و بیش از 35 روز یا طولانی تر است باید نزد پزشک متخصص بروید. شاید علت این بی نظمی سندروم تخمدان پلی کیستیک، عدم کارکرد تخمدان، اختلال تیروئید، کاهش وزن شدید و یا بالا رفتن سطح پرولاکتین باشد.

از کجا بفهمیم زمان تخمک گذاری است؟

برخی زنان می توانند بگویند زمان تخمک گذاری آن ها کی است. اما بیشتر زنان متوجه هیچ تغییری نمی شوند. اگر به باردارشدن فکر می کنید چند ماه سیکل قاعدگی خود را یادداشت کنید. برخی علائم تخمک گذاری عبارت اند از:

کمی افزایش در دمای پایه ی بدن . می توانید یک تا دو روز پس از تخمک گذاری هر روز صبح با اندازه گیری دمای بدن قبل از بلند شدن از تختخواب آن را بسنجید. اگر برای چند ماه نمودار دمای بدن را بررسی کنید می توانید به زمان تخمک گذاری خود برسید.

نمیتوان فقط سعی کرد و منتظر نتیجه ماند؟

اگر دوست ندارید لازم نیست مرتباً دمای بدن را اندازه گرفته یا نمودارهای پیچیده برای خودتان رسم کنید.حتی برای بارداری لازم نیست حتماً به ارگاسم برسید. دو یا سه بار در هفته حتماً رابطه ی جنسی داشته باشید، شاید شانس شما کمک کند.

منبع: نمناک
آخرین مطالب
درمان سرماخوردگی کودکان -آکا
برنامه ریزی تغذیه ای برای کلاس اولی ها - آکا
برنامه ریزی تغذیه ای برای کلاس اولی ها - آکا
بازی با اعداد؛ هفته چهارم بوندس لیگا
خودکشی قاتل با سم هنگام بازسازی صحنه قتل
کیوسک؛ شب پرهیجان لالیگا
کامرانی‌فر: در اسرع وقت به اعتراض‌ها رسیدگی می‌کنیم/ کنفرانس مطبوعاتی مکان مناسبی برای اعتراض نیست
ریکاوری در محوطه هتل/ دیدار قرقیزستان و ویتنام آنالیز می‌شود
تیم ملی ایران وارد ارمنستان شد
مجهز شدن داوران لیگ برتر به سیستم رادیویی از هفته هشتم
درودگر: تیم ملی فوتسال به بلوغ رسیده است/ نگاه فدراسیون به فوتسال باید مانند فوتبال باشد
لواندوفسکی: عجله ای برای تمدید قراردادم ندارم
هزینه کاشت ابرو طبیعی چقدر است؟ -آکا
تشییع پیکر قهرمان ملی مرحوم گلبارنژاد + تصاویر
پول می‌گیرم و به درد و دلت گوش می‌کنم!
شکم های بزرگ رفقای جدا نشدنی -آکا
از ابتدای سال چه قدر ارز صرف واردات BMW شد؟
پدیده گرد و خاک در راه است
حمله سپاهانی ها به ماشین محسن مسلمان و احمدزاده
چگونه خبر طلاق مان را به دیگران بدهیم ؟
برگه ها