اتهام جدید عربستان علیه آیت‌الله سیستانی

عربستان که پیش از این بارها اتهامات مختلفی به ایران و حزب الله وارد کرده اکنون، اقدام به خبرسازی بی اساس علیه مرجع معتبر جهان اسلام و تشیع کرده است.

اتهام جاسوسی ایران در عربستان

بعد از متهم کردن ایران، سپاه و حزب‌الله حالا نوبت به آن رسیده که دیگر شخصیت معتبر در منطقه و جهان اسلام و تشیع، آیت‌الله سیستانی در عراق هدف اتهامات عربستان قرار بگیرد؛ کسی که عامل اصلی شکل‌گیری بسیج مردم عراق مقابل تروریسم داعش و حامیانش است. روزنامه سعودی «الشرق الاوسط»، چاپ لندن مدعی شده بررسی پرونده امنیتی گروهی که به اتهام جاسوسی برای ایران در عربستان بازداشت شده‌اند نشان می‌دهد که آیت الله علی سیستانی به دنبال تأسیس مرکزی برای شیعیان در مکه بوده‌است.

این روزنامه مدعی است که سفارت ایران در ریاض و کنسولگری آن در جده و نماینده ایران در سازمان همکاری های اسلامی در آنچه «عملیات جاسوسی» نامیده مشارکت داشته‌اند. الشرق الاوسط در ادامه ادعا کرده که سازمان اطلاعات ایران در همین راستا مبالغ هنگفتی را تحت عنوان حقوق ماهیانه و اجاره خانه برای جاسوس‌های خود اختصاص داده و سفرهای متعددی نیز برای آنها به منظور دیدار با رهبر ایران ترتیب داده است.

این گزارش مدعی است یکی از اعضای گروه‌ «جاسوسی» کشف شده [شامل 30 عربستانی، یک ایرانی و یک افغانستانی] یک عربستانی است که در ایران با افرادی دیدار کرده که به دلیل دست داشتن در حادثه موسوم به «حادثه خُبر»، در فهرست گروه‌های تروریستی قرار داشته‌اند.

الشرق الاوسط می‌گوید بر اساس بررسی‌های امنیتی صورت گرفته برخی عناصر گروه‌های جاسوسی مورد ادعا، با 24 ایرانی در داخل و خارج عربستان دیدار کرده‌اند که تعداد زیادی از آنها دیپلمات بوده‌اند. پیشتر عربستان از کشف یک باند جاسوسی خبر داده بود که با ایران در ارتباط بوده است و مدعی شد این افراد طی دو عملیات در سال‌ 2013 توسط نیروهای امنیتی سعودی در مکه، مدینه، ریاض و شهرهای شرق عربستان که شیعه نشین هستند، دستگیر شدند.عربستان پیشتر اعلام کرده بود دادگاه جنایی ریاض اعضای این باند را به اتهام آنچه «جاسوسی برای ایران» خوانده، محاکمه خواهد کرد.

منبع: خبرگزاری میزان

منبع: سیمرغ
آخرین مطالب
درمان سرماخوردگی کودکان -آکا
برنامه ریزی تغذیه ای برای کلاس اولی ها - آکا
برنامه ریزی تغذیه ای برای کلاس اولی ها - آکا
بازی با اعداد؛ هفته چهارم بوندس لیگا
خودکشی قاتل با سم هنگام بازسازی صحنه قتل
کیوسک؛ شب پرهیجان لالیگا
کامرانی‌فر: در اسرع وقت به اعتراض‌ها رسیدگی می‌کنیم/ کنفرانس مطبوعاتی مکان مناسبی برای اعتراض نیست
ریکاوری در محوطه هتل/ دیدار قرقیزستان و ویتنام آنالیز می‌شود
تیم ملی ایران وارد ارمنستان شد
مجهز شدن داوران لیگ برتر به سیستم رادیویی از هفته هشتم
درودگر: تیم ملی فوتسال به بلوغ رسیده است/ نگاه فدراسیون به فوتسال باید مانند فوتبال باشد
لواندوفسکی: عجله ای برای تمدید قراردادم ندارم
هزینه کاشت ابرو طبیعی چقدر است؟ -آکا
تشییع پیکر قهرمان ملی مرحوم گلبارنژاد + تصاویر
پول می‌گیرم و به درد و دلت گوش می‌کنم!
شکم های بزرگ رفقای جدا نشدنی -آکا
از ابتدای سال چه قدر ارز صرف واردات BMW شد؟
پدیده گرد و خاک در راه است
حمله سپاهانی ها به ماشین محسن مسلمان و احمدزاده
چگونه خبر طلاق مان را به دیگران بدهیم ؟
برگه ها