این 19 نوشیدنی را قبل از خواب مصرف کنید و مانند یک کودک بخوابید

اگر ناامیدانه در تلاشید تا علی رغم صدای گریه کودک، اثرات جانبی داورهایتان، استرس کاری و یا مهمانی های آخر شب به خواب بروید . درمانهای طبیعی وجود دارد که با مصرف آنها می توانید به خواب خوش بروید. 

19 ماده ی  ارامش بخش

1.شیربادام

بادام منبع غنی منیزیوم است. ماده معدنی که برای خواب راحت ضروری است و طبق تحقیقی که در مجله طب جایگزین مولکولی Journal of Orthomolecular Medicine منتشر شد زمانی که میزان منیزیوم در بدن خیلی پائین باشد فرد نمی تواند بخوابد و از بی خوابی رنج می برد. راه حل؟ قبل از خواب شیر بادام بنوشید. اگر یک لیوان شیربادام خیلی بی مزه است سعی کنید آن را با مقداری آب آلبالو و یک قاشق چایخوری عسل مزه دارد کنید. این کار خواب شما را به وضعیت REM(خواب REM (حرکت سریع چشم) که خواب فعال یا خواب نابه‌روال (paradoxical) نیز خوانده می‌شود) می رساند.

1.شیربادام

2. چای سنبل الطیب

سنبل الطیب فقط برای گربه ها نیست. این گیاه مواد ضد اضطرابی دارد که می تواند ذهن را آرام کرده بنابراین می تواند به خواب آرام شما کمک کند

2. چای سنبل الطیب

3. بابونه 

بابونه همراه با اسطوخودوس یکی از معروفترین و متداولترین درمانها به شکل چای برای خواب است. به این دلیل که خوب عمل می کند طعم عالی دارد و با افزودن مقداری عسل برای شیرین شدن آن ( عسل همچنین موجب تحریک گیرنده های خواب می شود) این اولین قدم برای مبتدی هاست. دانشمندان هنوز نمی دانند چرا بابونه اثرات آرام بخش و خواب آور دارد اما در بسیاری افراد تاثیر داشته و به خوبی با اسطوخودوس ، بادرنجبویه(گیاهی است از دسته نعناسانان عطر لیموی تندی از خود ساطع می کند) و ریشه سنبل الطیب  ترکیب می شود. 

3. بابونه

4. دم کرده تخم چیا

گیاهی  یک‌ساله از سرده مریم‌گلی و خانواده نعناعیاناست. این گیاه بومی آمریکای مرکزی است. این گیاه را برای مصرف دانه آن می‌کارند، گرچه خود گیاه کاربرد تزئینی هم دارد.

امروزه تخم پیا جزء گروه خوراکیهای فوق العاده قرار دارد. اما اقوام آزتک و مایاها( خدایان اساطیری) تصور می کردند که تخم چیا دارای خواص شفابخش شگفت انگیزی است. آنها سرشار از تریپتوفان ( اسیدهای آمینه ضروری در رژیم غذایی انسان) هستند که موجب خواب می شود . می توانید به جای نوشیدن آب خالی قبل از خواب به آن تخم چیااضافه کنید . می توانید نوشیدنی تخم شربتی با طعم آلبالو و لیموی را امتحان کنید که مقاومت در برابر آن مشکل است. اگرچه  بیشتر خواص انرژی بخشی این نوشیدنی را تبلیغ می کنند اما می دانیم که آب آلبالو حاوی موادی است که موجب سهولت خواب می شوند.

4. دم کرده تخم چیا

5. شیرنارگیل

فرهنگهای کهن در هند برای قرن ها می دانستند که زردچوبه  ادویه ای قدرتمند است که می تواند به درمان التهاب، آرتروز و بسیاری از بیماریها کمک کند . زمانی که زردچوبه با یک منبع غنی از منیزیوم مثل شیر نارگیل ترکیب می شود به یک نوشیدنی دلچسب که به خواب کمک کرده و باعث می شود سرحال از خواب بیدار شوید تبدیل می شود. این دستور آماده سازی شیر زردچوبه طلایی Golden Turmeric Milk می تواند به سرعت آماده شود و مواد تشکیل دهنده کمی دارد ، این چیزی است که افراد پرمشغله بدان نیاز دارند.

5. شیرنارگیل

6. آب نارگیل

آن را با شیر نارگیل که از فشردن میوه نارگیل به دست می آید اشتباه نگیرید. آب نارگیل کمی تیره ، اندکی شیرین و برای سهولت استفاده هم اکنون در بسته بندی وجود دارد فقط مراقب باشید که از انواع بدون شکر افزوده، مواد نگهدارنده و رنگ استفاده کنید. می توانید آن را به تنهایی یا همراه با سایر میوه ها مثل موز که غنی از پتاسیم که یکی دیگر از مواد معدنی مورد نیاز برای خواب است مصرف کنید. 

6. آب نارگیل

7. چای سبز 

چای سبزیکی از بهترین منابع ال تیانین L-theanine (اسید آمینه ی موجود در چای سبز) است. یک قوری چای سبز دم کنید، بگذارید خنک شود و آن را به معجون موز و عسل خود قبل از خواب اضافه کنید یا آن را داغ هنگام خواندن یک کتاب خوب قبل از خواب بنوشید. در چین یکی از بهترین انواع چای سبز چای لانگ چینگ Lung Ching است که به چای دراگون ول dragonwell نیز معروف است به این دلیل که برگهای چای را روی آتش خشک می کنند. از نظر کیفیت ، سهولت استفاده و عطرآرامبخش چای دراگون ول شما را ناامید نمی کند.

 7. چای سبز

8. رازک 

اگر چه آب جو و الکل برای خواب خوب مناسب نیستند اما رازک که یک ماده اصلی در تهیه آبجو است و دارای خواص ضد درد ملایمی می باشد می تواند به خواب کمک کند بخصوص اگر مثل آلمانیها آن را به همراه ریشه سنبل الطیب مصرف کنید. به دلیل تلخی چای رازک معمولاً آن را با گیاهان دیگر مثل بابونه یا بادرنجبویه مخلوط می کنند تا طعم آن بهتر شود.  چای گل های رازک و علف لیموی را  امتحان کرده خواب خوبی داشته باشید. 

8. رازک

9. اسطوخودوس 

از پیش از قرون وسطی اسطوخودوس به عنوان یک آرامبخش مورد استفاده بوده است. تحقیقات رایح درمانی نشان داده حتی بوییدن اسطوخودوس می تواند با عث رهایی از تنش، بهبود خلق و خو و تغییر امواج مغز شود. بهترین نوع اسطوخودوس متعلق به مناطق مدیترانه خصوصاً پرووانس Provence (یکی از شهرهای جنوب شرقی فرانسه )است. وقتی نوبت به لذت از رایحه خوش آن برسد خیساندن چند برگ آن به اندازه چای اسطوخودوس خوب و آرامبخش است.

9. اسطوخودوس

10. چای بادرنجبویه 

بادرنجبویه موجب خواب آلودگی نمی شود اما به دلیل طعم و بوی لطیف لیمو و نعنا به آرامش و کاهش اضطراب کمک می کند. اگر به دنبال راهی طبیعی برای کاهش استرس هستید چای سنتی بادرنجبویه برای شما جادو می کند و پر از طعم لیموی تازه و نعنا است. اما درصورت استفاده از داروهای پرکاری تیروئید از خوردن آن خودداری کنید.

10. چای بادرنجبویه

11. نوشیدنیهای حاوی پودر منیزیوم

دونده ها، ورزشکاران یا افراد معمولی  می توانند از خواص و آسانی استفاده پودرهای منیزیوم برای تقویت مواد معدنی مورد نیاز برای خواب خوب بهره ببرند. می توان این پودرها را فقط با آب مخلوط کرد یا در چای سبز بریزید و برای خواب آماده شوید. 

11. نوشیدنیهای حاوی پودر منیزیوم

12. شیر گرم

ممکن است شیر گرم آمینو اسیدها یا موادی که موجب خواب می شود نداشته باشد اما گرمای آن که دربدن شما پخش می شود خاصیت آرامبخشی دارد و نظریه های نیز وجود دارد مبنی بر اینکه گرمای شیر ما را به یاد دوران نوزادی که با شیر گرم تغذیه می شدیم می اندازد.

12. شیر گرم

13. چای شبانه 

علاوه بر چای ها و جوشانده هایی که حاوی یک نوع محصول هستند باید کمی هم از چایهای مخلوط استفاده کنید. این چایها طیف وسیعی از طمعها و در مانهای موثر را به شما عرضه می کند و حاوی موادی هستند که موجب خواب می شود. آنها با قدرت اثرهای متفاوتی عرضه می شوند که می توانید مناسب با شرایط و میزان خستگی خود یکی از آنها را انتخاب کنید.  پس همانطور که می بینید تقریباً برای هر کسی یک مدل چای وجود دارد.

13. چای شبانه

14. اووالتین Ovaltine

 اووالتین یک طعم دهنده شیر است که از عصاره مالت تهیه می شود. بیشتر افراد بالای 40 سال با اووالتین آشنا هستند یک نوشیدنی صبحانه که قدمت آن به اوایل دهه 1900 در برن سوئیس باز می گردد اما در انگلستان و ایالت متحده نیز تولید می شده است. این پودر باپایه مالت است که برای تهیه نوشیدنی به شیر افزوده  می شود اما به عنوان جایگزینی برای لبنیات می توانید آن را با شیر بادام مصرف کنید و میزان منیزیوم شیر بادام را بدین ترتیب به دو برابر افزایش دهید. آن را قبل از نوشیدن کمی گرم کرده مثل شکلات داغ قبل از خواب بنوشید.

14. اووالتین Ovaltine

15. گل ساعتی 

گل ساعتی یک مسکن مورد توجه آزتکها بوده است و در طول تاریخ به دلیل اینکه بی خوابی را کاهش داده و یک مسکن ملایم است توسط درمانگرها مورد استفاده قرار می گرفته است. چای گیاهی آلویتا  Alvita’s Passion Flower Herbal Tea بهترین است اما ممکن است شما دوست داشته باشید آن را با مقداری عسل و دارچین مصرف کنید تا خواص گیاهی این چای را افزایش دهید.

15. گل ساعتی

16. خواب 

بله اسم این نوشیدنی واقعاً خواب است و هر شیشه آن محصول شرکت نوروNeuro هیچ رنگ و طعم مصنوعی نداشته و 35 کالری انرژی دارد. این محصول گیاهی است و گواهی OU Kosher certified نیز دارد و در سه طعم عرضه می شود (هلو زردآلو،  طالبی انبه و رویای نارنگی) این سه نوشیدنی حاوی موادی مثل تیانین، ملاتونین و منیزیوم هستند که به خواب کمک می کنند پس می توانید قبل از رفتن به رختخواب آن را بنوشید و هیچ زحمتی برایتان ندارد چون مواد آن از قبل مخلوط شده اند.

16. خواب

17. آب آلبالو 

آب آلبالو حاوی میزان زیادی ملاتونین هورمون تنظیم کننده خواب است. مخلوط آب آلبالو با وانیل وعسل نوشیدنی خوش طعمی می شود که به خواب شما کمک کرده رادیکالهای آزاد را از میان می برد.

17. آب آلبالو

18. ریشه سنبل الطیب 

یونانیان و چینیان باستان از ریشه گل سنبل طیب برای آرام کردن معده ، از بین بردن اضطرات و ایجاد خواب عمیق و اصلاح الگوی خواب استفاده می کرده اتد. متداول است که آن را به صورت گرم تنها یا مخلوط با سایر گیاهان می نوشند اما قرص، عصاره و تنتور آن نیز در دسترس است.  اثرات قوی دارد پس با احتیاط آن را مصرف کنید.

18. ریشه سنبل الطیب

19. معجون گردو 

برای کسانی که به آجیل حساسیت ندارند گردو منبع فو ق العاده تریپتوفان است می توانید آن را قبل از خواب مصرف کرده یا روی تکه های موز خرد کنید و با شیر بادام به صورت معجون شبانه تهیه کنید و خواب جزایر استوائی و باغ بهشت را ببینید.

19. معجون گردو

تهیه و ترجمه: گروه سلامت سیمرغ
اختصاصی سیمرغ

منبع: سیمرغ
آخرین مطالب
درمان سرماخوردگی کودکان -آکا
برنامه ریزی تغذیه ای برای کلاس اولی ها - آکا
برنامه ریزی تغذیه ای برای کلاس اولی ها - آکا
بازی با اعداد؛ هفته چهارم بوندس لیگا
خودکشی قاتل با سم هنگام بازسازی صحنه قتل
کیوسک؛ شب پرهیجان لالیگا
کامرانی‌فر: در اسرع وقت به اعتراض‌ها رسیدگی می‌کنیم/ کنفرانس مطبوعاتی مکان مناسبی برای اعتراض نیست
ریکاوری در محوطه هتل/ دیدار قرقیزستان و ویتنام آنالیز می‌شود
تیم ملی ایران وارد ارمنستان شد
مجهز شدن داوران لیگ برتر به سیستم رادیویی از هفته هشتم
درودگر: تیم ملی فوتسال به بلوغ رسیده است/ نگاه فدراسیون به فوتسال باید مانند فوتبال باشد
لواندوفسکی: عجله ای برای تمدید قراردادم ندارم
هزینه کاشت ابرو طبیعی چقدر است؟ -آکا
تشییع پیکر قهرمان ملی مرحوم گلبارنژاد + تصاویر
پول می‌گیرم و به درد و دلت گوش می‌کنم!
شکم های بزرگ رفقای جدا نشدنی -آکا
از ابتدای سال چه قدر ارز صرف واردات BMW شد؟
پدیده گرد و خاک در راه است
حمله سپاهانی ها به ماشین محسن مسلمان و احمدزاده
چگونه خبر طلاق مان را به دیگران بدهیم ؟
برگه ها