اخبار لحظه به لحظه از نتایج آرای انتخابات مجلس و خبرگان

شمارش آرای انتخابات نمایندگان دو مجلس خبرگان رهبری و شورای اسلامی در حوزه های انتخابیه 31 استان کشور آغاز شد.
برترین ها: شمارش آرای انتخابات نمایندگان دو مجلس خبرگان رهبری و شورای اسلامی در حوزه های انتخابیه 31 استان کشور آغاز شد.

17:38: پیروزی اصلاح طلبان در انتخابات شیراز

چهار نفر از کاندیداهای حضور در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در شیراز به دور دوم رفتند.

انتخابات در حوزه انتخابيه شهرستان شيراز به دور دوم كشيده خواهد شد.

بر این اساس مسعود رضائي (اصلاح طلب)، علي اكبري(اصلاح طلب)، جعفر قادري(اصولگرا) و سيد احمدرضا دستغيب(اصولگرا) در مرحله دوم انتخابات مجلس شوراي اسلامي در حوزه انتخابيه شيراز بر سر ۲ كرسي با يكديگر رقابت خواهند كرد.

قبل از این بهرام پارسایی(اصلاح طلب) با بیش از ۲۰۰ هزار رای و فرج الله رجبی(اصلاح طلب) با بیش از ۱۹۰ هزار رای به عنوان نمایندگان شیراز معرفی شده بودند.

به این ترتیب دو نماینده اصلاح طلب مستقیما به مجلس راه یافتند و دو نماینده دیگر لیست اصلاح طلبان به دور دوم رسیدند.


17:26: آیت الله هاشمی در صدر آرای خبرگان تهران

از مجموع یک میلیون و ۵۰۶ هزار و ۸۸۳ رای ماخوذه انتخابات خبرگان در حوزه انتخابیه تهران هاشمی رفسنجانی و حسن روحانی حائز اکثریت آراء شدند.

اطلاعیه شماره ۵۰ ستاد انتخابات کشور صادر شد.

بر اساس این اطلاعیه در حوزه انتخابیه پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری استان تهران از مجموع یک میلیون و ۵۰۶ هزار و ۸۸۳ آرای مأخوذه آقایان به ترتیب زیر حائز اکثریت نسبی آرا شدند:

۱ـ اکبر هاشمی بهرمانی با کسب ۶۹۲۲۴۸ رأی

۲ـ حسن روحانی با کسب ۶۵۲۷۹۲ رأی

۳ـ محسن قمی با کسب ۶۲۳۳۶۹ رأی

۴ـ محمد آقا امامی با کسب ۶۰۹۰۱۱ رأی

۵ـ محمدعلی موحدی با کسب ۵۶۰۵۲۹ رأی

۶ـ قربانعلی دری نجف‌آبادی با کسب ۵۳۰۹۷۷ رأی

۷ـ محمد محمدی نیک با کسب ۵۱۰۹۸۰ رأی

۸ـ سید ابوالفضل میرمحمدی با کسب ۵۰۳۷۹۵ رأی

۹ـ ابراهیم حاج امینی نجف‌آبادی با کسب ۸۴۱۶۵۷ رأی

۱۰ـ احمد جنتی با کسب ۴۷۶۱۱۷ رأی

۱۱ـ سید محمود علوی با کسب ۴۶۳۹۶۶ رأی

۱۲ـ محمد یزدی با کسب ۴۴۰۱۸۵ رأی

۱۳ـ نصرالله شاه‌آبادی با کسب ۳۶۱۲۱۷ رأی

۱۴ـ محمدعلی تسخیری با کسب ۳۵۲۲۲۸ رأی

۱۵ـ محسن اسماعیلی با کسب ۳۵۱۷۲۱ رأی

۱۶ـ تقی مصباح با کسب ۳۳۶۸۴۳ رأی

۱۷- محمدحسن زالی با کسب ۳۲۲۶۷۶ رأی

۱۸- محمدباقر باقری با کسب ۳۱۹۲۲۲ رأی

۱۹- علی پورمومن با کسب ۳۱۳۳۷۳ رأی

۲۰- سیدهاشم دطحایی با کسب ۳۱۲۰۲۶ رأی

۲۱- غلامرضا مصباحی مقدم با کسب ۳۰۱۹۰۴ رأی

۲۲- علیرضا اعرافی با کسب ۲۹۸۶۱۶ رأی

۲۳- عباسعلی اختری با کسب ۲۹۲۹۳۸ رأی

۲۴- سیدمحمدرضا مدرسی مصلی با کسب ۲۷۵۴۹۸ رأی

۲۵- سیدمحمدسجاد عطاآبادی با کسب ۲۶۹۷۷۸ رأی

۲۶- سیدمحمدعلی امین با کسب ۱۱۶۷۶۵ رأی

۲۷-سیدهاشم حمیدی با کسب ۸۶۸۹۲ رأی

۲۸- سیدحامد طاهری با کسب ۵۵۸۶۴ رأی


16:33: شورای نگهبان: انتشار مستندات شعب اخذ رای تخلف است

شورای نگهبان اعلام کرد که انتشار صورت جلسه‌ها و مستندات شعب اخذ رای تخلف محسوب می‌شود.

شورای نگهبان ضمن تقدیر و تشکر از فعالان رسانه‌ای برای پوشش هرچه بهتر حضور باشکوه ملت عزیز ایران در انتخابات هفتم اسفند اعلام کرد:‌ انتشار صورت جلسه‌ها و مستندات شعب اخذ رای تخلف محسوب می‌شود و ممکن است زمینه طمع‌ورزی رسانه‌های بگیانه را مهیا سازد.

همچنین مجددا تاکید می‌شود در ارائه نتایج انتخابات تنها به منابع رسمی و معتبر استناد گردد تا نتایج انتخابات در حماسه باشکوه ملت عزیز ایران با شفاف‌ترین تصویر گزارش شود


16:18: نتایج شمارش آرا در 11 حوزه انتخابیه خراسان رضوی

دبیر ستاد انتخابات خراسان رضوی نتایج آرا در یازده حوزه انتخابیه خراسان رضوی را اعلام کرد.

مسعود محولاتی با اعلام این خبر اظهار کرد: نتایج آرای انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در یازده حوزه انتخابی خراسان رضوی به شرح زیر اعلام شد:

در حوزه انتخابیه فریمان، سرخس، احمدآباد و رضویه: از مجموع 138 هزار و 468 رای ماخوذه احسان قاضی‌زاده با کسب 36 هزار و 464 رای به عنوان منتخب مردم برگزیده شد.

در حوزه انتخابیه گناباد و بجستان از مجموع 72 هزار و 269 رای ماخوذه حمید بنایی با کسب 19 هزار و 901 رای به عنوان نماینده مردم برگزیده شد.

در حوزه انتخابیه نیشابور و فیروزه از مجموع 243 هزار و 985 رای ماخوذه حمید گرمابی با کسب 75 هزار و 342 رای و هاجر چنارانی با 74 هزار و 75 رای انتخاب شدند.

در حوزه انتخابیه خواف و رشتخوار از مجموع 114 هزار و 437 رای ماخوذه محمود نگهبان سلامی با کسب 44 هزار و 379 رای انتخاب شد.

در حوزه انتخابیه تربت‌جام، تایباد، باخرز از 205 هزار رای ماخوذه جلیل رحیمی جهان‌آبادی با 107 هزار و 947 رای انتخاب شد.

در حوزه انتخابیه کاشمر، بردسکن و خلیل‌آباد از مجموع 165 هزار و 563 رای ماخوذه بهروز بنیادی با 48 هزار و 660 رای راهی بهارستان شد.

در حوزه انتخابیه قوچان و فاروج از 121 هزار و 126 رای، هادی شوشتری با 41 هزار و 217 رای منتخب مردم این منطقه شد.

در حوزه انتخابیه چناران و بینالود مجموع آرای ماخوذه 126 هزار و 189 رای بود که محمد دهقان با 39 هزار و 62 رای به بهارستان راه پیدا کرد.

در حوزه انتخابیه درگز از 42 هزار و 588 رای ماخوذه 11 هزار و 880 رای به عبدالله حاتمیان رسید. تا وی نماینده جدید مردم این حوزه انتخابیه باشد.

در حوزه انتخابیه سبزوار، جوین و جغتای از 241 هزار رای ماخوذه حسین مقصودی با 103 هزار و 619 رای و رمضان علی سبحانی‌فر با 75 هزار و 122 رای راهی مجلس شورای اسلامی شدند.

در حوزه انتخابیه تربت‌حیدریه، مه‌ولات و زاوه انتخابات بین سعید باستانی و ابوالقاسم خسروی به دور دوم کشیده شد.


16:17: حاتمیان نماینده درگز شد

نماینده مردم درگز در دهمین مجلس شورای اسلامی مشخص شد.

براساس اعلامیه فرمانداری شهرستان درگز از کل آرای ماخوذه صحیح شهرستان درگز عبدالله حاتمیان با 11 هزار و 880 رای حائز اکثریت آرا برای راهیابی به مجلس شورای اسلامی دوره دهم شد.

همچنین حسن رزمیان مقدم با کسب 9956 رای و حسین محمدزاده با کسب 9162 رای پس از وی به ترتیب آرای بیشتر را کسب کردند، اما از رسیدن به بهارستان بازماندند.

در انتخابات خبرگان رهبری درگز آیت‌الله هاشمی شاهرودی با 19 هزار و 794 رای، آیت‌الله حسن عالمی با 18 هزار و 818 رای، آیت‌الله سیداحمد حسینی با 17 هزار و 755 رای، سیداحمد علم‌الهدی با 17 هزار و 479 رای، آیت‌الله سیدمجتبی حسینی با 14 هزار و 176 رای و آیت‌الله علی قربانی با 12 هزار و 606 رای اکثریت آرا را برای ورود به مجلس خبرگان کسب نمودند.

مرتضی حمیدی، فرماندار درگز، پس از اعلام نتیجه انتخابات اظهار کرد: انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان در فضایی بدون هرگونه تنش و در کمال صحت و سلامت برگزار شد.


16:17: کاظمی نماینده پلدختر در مجلس دهم

‌فرماندار پلدختر از مشخص شدن نماینده این شهرستان در مجلس دهم شورای اسلامی خبر داد.

نورالدین درمنان اظهار کرد: بیشترین آرا در حوزه انتخابیه پلدختر و معمولان را سید حمید کاظمی کسب کرد و به عنوان نماینده این حوزه مشخص شد.

وی درباره مشارکت مردم پلدختر در این انتخابات بیان کرد: خوشبختانه استقبال خوب بود و بالای 90 درصد مردم این حوزه انتخابیه مشارکت داشته‌اند.

درمنان با تمجید از حضور و مشارکت مردم گفت: خوشبختانه مردم بار دیگر با حضور گسترده در پای صندوق‌های رأی حماسه خلق کرده و وفاداری خودشان را به نظام و انقلاب نشان دادند.


16:16: اعلام نتایج شمارش آراء انتخابات مجلس در حوزه تفت و میبد

بر اساس آمار نهایی حوزه انتخابیه تفت و میبد، از بین داوطلبان انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی، دکتر "کمال دهقانی فیروزآبادی" در کسب آراء مردم در این حوزه، پیشتاز است و "قاسم روان‌بخش"، "حمیدرضا امینی" و "غلامعلی مدیح" در رده‌های بعدی قرار دارند.

مردم شهرهای تفت و میبد، هفتم اسفندماه 1394 در حالی برای شرکت در دو انتخابات مهم دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری پای صندوق‌های رأی حاضر شدند که باید از بین 12 نامزدهای نهایی یک نفر را برای کرسی نمایندگی دهمین دوره مجلس شورای اسلامی انتخاب می‌کردند.

در مجموع تعداد برگ‌های تعرفه مصرف‌شده 72 هزار و 726 برگ است و آراء کل برگ‌های رأی صحیح 68 هزار و 334 عدد بوده است.

آراء نامزدهای انتخاباتی در این حوزه هم به ترتیب اکثریت آراء شامل کمال دهقانی فیروزآبادی با 27480 رأی، قاسم روان‌بخش با 20356 رأی، حمیدرضا امینی با 3902 رأی، غلامعلی مدیح با 3824 رأی، حمیدرضا تقوی با 3110 رأی، سید حسن موسوی میبدی با 2285 رأی، نایب علی خلیلی با 2098 رأی، محمود حاجیان نصرآبادی با 1821 رأی، سید ناصر امامی میبدی با 1286 رأی، محسن دهقانپور فرا شاه با 751 رأی، محمدمهدی اسلامی با 642 رأی و معصومه مقیمی فیروزآباد با 640 رأی بوده است


16:15: آرای قطعی در شرق مازندران و آمل

آرای قطعی انتخابات مجلس خبرگان و شورای اسلامی در شرق مازندران اعلام شد «شاعری» برای نخستین بار به بهارستان راه یافت.

«سیدخالق سجادی» رئیس حوزه انتخابیه شرق مازندران از آرای قطعی انتخابات مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی در شرق مازندران خبرداد و گفت: «علی محمد شاعری» در این انتخابات به‌عنوان منتخب مردم شرق مازندران به مجلس راه یافت.

وی افزود: پس از شمارش آرا شاعری با 70هزار و 403 رأی منتخب مردم شرق مازندران شد،«سیداحمد میری‌قلعه‌سری» 38 و 641 رأی دوم شد،«احمدعلی مقیمی» 22هزار و 501 رأی و «علی‌اصغر شفیعی‌خورشیدی» 9هزار و 451 رأی را کسب کرد.

این مسئول تصریح کرد: 175 هزار و 953 رأی کل آرای مأخوذه شرق مازندران است و تعداد آرای باطله نیز 8هزار و 305 است که از واجدین شرایط شرق مازندران به میزان 225هزار و 200 نفر حاصل شده است.

وی یادآور شد: در انتخابات مجلس خبرگان نیز 76هزار و 123 رأی آرای صحیح و 9هزار و 140 رأی باطله حاصل شد که براساس این آرا آیت‌الله «طبرسی» با 51هزار و 525 رای، آیت‌الله «لاریجانی» با 36هزار و 684 رأی،«معلمی» با 33هزار و 536 رأی، پیشنمازی با 22هزار و 105 رأی، «سیفی کناری» 20هزار و 565 رأی،«توکل» 20هزار و 539 رأی، «گلی شیردار» 8هزار و 560 رأی منتخب مردم شرق مازندران برای مجلس خبرگان شدند.

«یوسفیان‌ملا» چهارمین بهارستان خود را تجربه می‌کند

براساس آرای ماخوذه شهرستان آمل «عزت‌الله یوسفیان‌ملا» با 84هزار و 453 رأی برای چهارمین بار متوالی نماینده مردم آمل شد و رضا حاجی‌پور با 33هزار و 137 رأی به‌عنوان نفر دوم انتخاب شد.

براساس آرای مردم آمل،«سیدعبدالله حسینی» با 22 هزار و 697 رأی نفر سوم شد و «سیدضیاالدین کاظمی‌دینان» نیز 16هزار و 122 رأی را کسب کرد.


16:14: هادی شوشتری نماینده منتخب مردم فاروج و قوچان شد

رئیس ستاد انتخابات خراسان‌شمالی گفت: با کسب اکثریت آراء، "هادی شوشتری" نماینده منتخب مردم فاروج و قوچان در مجلس شورای اسلامی شد.

محمد رحیم نوروزیان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در حوزه انتخابیه شهرستان فاروج و قوچان به ترتیب بیشترین آراء را "هادی شوشتری" و "عباسعلی رستمی‌ثانی" کسب کردند.

وی افزود: در پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری مردم شهرستان فاروج بیشترین رأی را به "آیت الله حبیب الله مهمان‌نواز"، "علی محمدی خراسانی" و "حمید حوالی شهریاری" دادند.


16:12: تایید نهایی نتایج انتخابات منوط به تایید صحت انتخابات

سخنگوی هیات مرکزی نظارت بر انتخابات گفت: تایید نهایی نتایج انتخابات منوط به تایید صحت و اعتبار انتخابات در حوزه انتخابیه است.

سیامک ره‌پیک اظهار کرد: پیش از پایان مهلت اخذ رأی، شمارش آرا بر اساس تشریفات قانونی شروع شد و ناظران شورای نگهبان در فرآیند شمارش آراءنظارت می‌کنند.

وی تصریح کرد: در حوزه‌هایی که تعداد شرکت‌کنندگان کمتر بود، شمارش آراء به پایان رسیده است.

سخنگوی هیات مرکزی نظارت بر انتخابات گفت: طبق مقررات قانونی در هر شعبه‌ای که شمارش آراء به اتمام می‌رسد، صورت جلسه بر اساس تفکیک نوع آرا تنظیم و به امضاء مسئولان شعبه می‌رسد.


16:05: وزیر کشور: تنها یکی از افراد در حصر رای داده است

وزیر کشور با ابراز بی‌اطلاعی نسبت به رسیدن صندوق به محل حصر موسوی، رهنورد و کروبی اعلام کرد:‌‌ همان طور که آقای امیری اعلام کردند گویا در مورد اخذ رای یکی از محصوران رای گیری انجام شده اما در مورد یکی دیگر از این افراد با توجه به اینکه خارج از زمان رای گیری امکان فرستادن صندوق مهیا شده، رای‌گیری انجام نشده است.


15:42: نتایج انتخابات مجلس خبرگان در 30 استان کشور

نتایج انتخابات خبرگان در استان های مختلف کشور، به شرح زیر اعلام می شود.

ردیف

استان

تعداد کرسی

اسامی منتخبان

لیست

1

کهگیلویه و بویراحمد

1

سیدشرف‌الدین ملک حسینی

مشترک

2

بوشهر

1

سیدهاشم حسینی

مشترک

3

هرمزگان

1

سیدروح الله صدرالساداتی

مستقل

4

خراسان رضوی

6

سید احمد علم الهدی

سیدمحمود هاشمی شاهرودی

جامعتین

جامعتین

5

آذربایجان شرقی

5

محسن مجتهد شبستری

علی ملکوتی

هاشم هاشم‌زاده هریسی

محدتقی پورمحمدی

جامعتین

مشترک

اعتدال

مشترک

6

همدان

2

سیدمصطفی‌موسوی فراز

غیاث‌الدین طه‌محمدی

مستقل

مشترک

7

سیستان و بلوچستان

2

عباسعلی سلیمانی

مولوی نذیر‌احمد سلامی

مشترک

مشترک

8

اصفهان

5

سیدیوسف‌طباطبایی‌نژاد

مرتضی‌مقتدایی

عبدالنبی‌نمازی

سیدابوالحسن‌مهدوی

عبدالمحمودعبداللهی

مشترک

مشترک

جامعتین

جامعتین

جامعتین

9

خراسان جنوبی

1

سیدابراهیم رییس‌الساداتی(رئیسی)

جامعتین

10

قم

1

محمد دانش‌زاده (مومن)

مشترک

11

گلستان

2

سیدکاظم نورمفیدی

عبدالهادی مرتضوی شاهرودی

اعتدال و روحانیت

اعتدال و روحانیت

12

خراسان شمالی

1

حبیب‌الله مهمان نواز

جامعتین

13

سمنان

1

سیدمحمد شاهچراغ

مشترک

14

خوزستان

6

محسن حیدری آل‌کثیری

سیدمحمدعلی موسوی

عبدالکریم فراحانی

عباس کعبی‌نسب

محمدحسین احمدی

سیدعلی شفیعی

جامعتین

مشترک

جامعتین

جامعتین

اعتدال

مشترک

15

مرکزی

2

محسن اراکی

کاظم سپاسی آشتیانی

جامعتین

مستقل

16

یزد

1

ابوالقاسم وافی

مشترک

17

مازندران

4

نورالله طبرسی

صادق اردشیر لاریجانی

سید رحیم توکل

علی معلمی

مشترک

جامعتین

جامعتین

جامعتین

18

چهارمحال و بختیاری

1

علیرضا اسلامیان

جامعتین

19

گیلان

4

علی حسینی اشکوری

زین العابدین قربانی

احمد پروایی

رضا رمضانی

اعتدال و روحانیت

مشترک

مستقل

مشترک

20

کرمانشاه

2

امان نریمانی

محمود محمدی عراقی

اعتدال

مشترک

21

اردبیل

2

سید حسن عاملی

سید فخرالدین ننه کران

مشترک

اعتدال

22

آذربایجان غربی

3

علی اکبر قریشی

عسگر دیرباز

جواد مجتهد شبستری

جامعتین

جامعتین

مستقل

23

فارس

5

اسدالله ایمانی

علی اصغر دستغیب

احمد بهشتی

جامعتین

اعتدال و روحانیت

مشترک

24

ایلام

1

سیدمحسن سعیدی گلپایگانی

جامعتین

25

قزوین

2

علی اسلامی

مجیدتلخابی

جامعتین

اعتدال

26

کرمان

3

سید احمد خاتمی

محمد بهرامی خوشکار

امان الله علیمرادی

جامعتین

جامعتین

جامعتین

27

کردستان

2

سید محمد حسینی شاهرودی

ماموستا انور آدمی

جامعتین

مستقل

28

البرز

2

محسن کازرونی

سید محمدمهدی میرباقری

مشترک

جامعتین

29

لرستان

2

احمد مبلغی

هاشم نیازی

اعتدال و روحانیت

جامعه روحانیت

30

زنجان

1

ابوالقاسم دولابی

جامعتین

 
 
15:37: رقابت انتخابات در اصفهان نفس گیر شد

با گذشت چندین ساعت از شمارش آراء در شهرستان اصفهان همچنان جابجایی در نفرات صدر وجود دارد و با شمارش هر صندوق رای شاهد تغییراتی در میان کاندیداها هستیم.

با وجودی كه بر اساس اطلاعات و اخبار منابع غير رسمی در ساعات اوليه صبح امروز كامران اخون و مقتدايی در صدر جدول قرار داشتند اما با شمارش صندوق های رای ديگر نتيجه آراء تا حدودی متفاوت شده است.

بر اساس منابع غير موثق در حال حاضر نفراتی چون فولادگر، تاج الدين و خالقی سه نفر اول ورود به مجلس شورای اسلامی هستند.

رئیس ستاد انتخابات استان اصفهان با بيان اينكه تا كنون ۵۰۵ صندوق شمارش شده است، گفت: ۳۴۴ صندوق اخذ رای ديگر باقی مانده است كه شمارش خواهد شد.


15:24: شمارش آرا ادامه دارد/ پیشتازی اصولگرایان در شهرستان ها

با خاتمه یافتن رای گیری در دقایق پایانی جمعه شب در سراسر کشور، بلافاصله شمارش آرا آغاز شد که هنوز ادامه دارد.

انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری از ساعت ۸ صبح روز جمعه در حالی در ۵۲ هزار شعبه انتخابیه در سراسر کشور آغاز شد که ۵۴ میلیون ایرانی واجد شرایط حضور در پای صندوق‌های رای بودند.

مدت اولیه رای گیری ۱۰ ساعت بود که به مدت ۳ ساعت و تا ساعت ۲۱ در سراسر کشور تمدیده شده و پس از آن اختیار تمدید انتخابات در هر استان به استاندار واگذار شد. در نهایت بنابراعلام استاندار تهران با خاتمه رای گیری در شهر تهران در ساعت ۲۳:۴۵، عملا رای گیری در سراسر کشور به اتمام رسید.

با پایان رای گیری، باز کردن صندوق ها و شمارش آرا بلافاصله آغاز شد که طبق توافق وزارت کشور و شورای نگهبان ابتدا آرا مجلس خبرگان شمارش شده و پس از خاتمه آن نویت به شمارش آرا مجلس شورای اسلامی خواهد رسید.

در همین حال و بر اساس آمار غیررسمی خبرنگاران مهر در سراسر کشور، نامزدهای فهرست ائتلاف اصولگرایان و نیز نامزدهای مستقل نزدیک به اصولگرایان در حوزه های انتخابیه مختلف به نسبت نامزدهای اصلاح طلب کرسی ها بیشتری را به خود اختصاص داده اند.

گفتنی است ستاد انتخابات وزارت کشور در حال اعلام نتایج حوزه های شمارش شده و قطعی شهرستانها است.


14:59: وزیر کشور: نزدیک به 70میلیون رای برای دو انتخابات در صندوق ها ریخته شده است

وزیر کشور گفت: با توجه به این که دو انتخابات بوده نزدیک به 70میلیون رای در صندوق ها ریخته شده است.

عبدالرضا رحمانی فضلی ظهر شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ریاست جمهوری و دولت تلاش کردند انتخابات خوبی داشته باشیم و از نظر حضور، حضور بسیار مناسبی بود.

وی ادامه داد: میزان آرای استعلام شده ای که از طریق سیستم استعلام اعلام شده بود 33میلیون نفر است که با نهایی شدن بالاتر هم خواهد شد.


14:35: شمارش در 61 حوزه اصلی نهایی شد

قائم مقام وزیر کشور گفت: کار شمارش آرا در 61حوزه اصلی نهایی شد و در 13 حوزه دیگر، کار به مرحله دوم کشید.


14:28: آخرین نتایج انتخابات در استان تهران

برخی آمار و ارقام درج شده در این خبر، تایید شده و نهایی نیست. به مرور زمان با اعلام رسمی اخبار توسط مراجع رسمی، نتایج نهایی به این خبر افزوده خواهد شد و به اطلاع شما خواهد رسید.

هموطنانمان در «استان تهران»، هفتم اسفندماه 1394 در حالی برای شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری پای صندوق‌های رای حاضر شدند که در این استان، در 6 حوزه انتخابیه، می‌بایست 35 نماینده جهت حضور در مجلس شورای اسلامی و 16 نماینده جهت حضور در مجلس خبرگان رهبری برگزیده شوند.

پس از طی شدن مراحل ثبت نام و برررسی صلاحیت نامزدهای تصدی پست نمایندگی مردم این استان در مجالس شورای اسلامی و خبرگان رهبری، 30 نفر کاندیدای نمایندگی مجلس خبرگان از این استان تایید صلاحیت شدند.

*در حوزه انتخابيه شهريار و ملارد براساس آخرین اخبار غیر رسمی، گروسی نماینده فعلی پیشتاز است و محمودی، حق وردی و ربیع زاده در رده های بعدی قرار دارند.

*بر اساس آخرین اخبار غیر رسمی، رسولی و میرزایی دو نامزد انتخابات مجلس در حوزه انتخابیه دماوند و فیروزکوه بیشترین آرا را تاکنون به دست آورده اند.

* در حوزه انتخابيه ورامین، پیشوا و قرچک در انتخابات مجلس شورای اسلامی نتايج به شهر زير است:

سید حسین نقوی حسینی با ۴۸ هزار رأی، بیشترین آرا را کسب کرده و محسن ضرغان با ۲۲ هزار رأی و احمد تاجیک با ۹ هزار رأی دوم و سوم هستند.


14:27: اطلاعیه وزارت کشور در مورد نتایح خبرگان تهران به زودی منتشر می شود

یک منبع آگاه گفت: شمارش آراء خبرگان در تهران انجام شده و تا فردا نتایج قطعی منتشر می شود.

وی در عین حال گفت: تا دقایقی دیگر، اطلاعیه نخست وزارت کشور در مورد نتایج انتخابات خبرگان در تهران منتشر خواهد شد.


14:25: اولین نتایج رسمی انتخابات در تهران، امشب اعلام می شود

وزير كشور اعلام کرد اولین نتایج رسمی انتخابات در تهران، امشب اعلام می شود.

وی در شبكه اول گفت اولين نتايج انتخابات در تهران، امشب از اخبار شبانگاهي اعلام خواهد شد.


14:23: رئیس ستاد انتخابات کشور: نتایج انتخابات خبرگان به تدریج اعلام می‌شود

رئیس ستاد انتخابات کشور گفت: شمارش آرای حوزه انتخابیه تهران آغاز شده است. شمارش آرای هر کدام از انتخابات‌ها حداقل ۳ روز به طول می‌انجامد و باتوجه به اینکه باید حتماً تایید شورای نگهبان را داشته باشیم، سعی خواهیم کرد با دقت بیشتری به شمارش آرا بپردازیم.

محمدحسین مقیمی در جمع خبرنگاران مستقر ستاد انتخابات وزارت کشور با اشاره به آغاز شمارش آرا از نخستین ساعات صبح امروز اعلام کرد: تا این لحظه ۲۸ حوزه مشخص شده که نتیجه ۲۱ حوزه که تک نماینده بودند اعلام شده و ۷ حوزه که دو نماینده در آن بیشترین آرا را داشتند به مرحله دوم کشیده شد.

رئیس ستاد انتخابات کشور در توضیح اینکه چرا هنوز نتایج انتخابات کلان شهر‌ها اعلام نشده، گفت: باتوجه به اینکه همزمان درحال برگزاری دو انتخابات بودیم تا این لحظه شمارش آرا به طول انجامیده اما از این پس به تدریج نتایج انتخابات خبرگان هم اعلام خواهد شد.

او اضافه کرد: باتوجه به اینکه انتخابات خبرگان رهبری در مراکز استان‌ها با انتخابات مجلس شورای اسلامی این کلان شهر‌ها تداخل داشته، شمارش آرا به طول انجامیده است. در مورد خبرگان مراکز استان‌ها حوزه بوده و در واقع در ۳۱ حوزه آرا باید شمارش می‌شد که در استان‌های کوچک نتایج اعلام شد.

مقیمی با تاکید بر اینکه شمارش آرای حوزه انتخابیه تهران نیز آغاز شده، یادآور شد: باید شمارش آرای خبرگان تمام شود تا هیات اجرایی که در هر دو انتخابات یکی هستند بتوانند به آرای مجلس شورای اسلامی رسیدگی کنند.

وی گفت: در گذشته شمارش آرای هر کدام از انتخابات‌ها حداقل ۳ روز به طول می‌انجامید و باتوجه به اینکه باید حتماً تایید شورای نگهبان و هیات اجرایی را داشته باشیم، سعی خواهیم کرد با دقت بیشتری به شمارش آرا بپردازیم.


13:59: انتخابات در رودبار به دور دوم کشیده شد

‌فرماندار شهرستان رودبار گفت: تورنمنت انتخابات در رودبار با حضور صمد مرعشی و منوچهر جمالی به دور دوم کشیده شد.


13:58: سید جواد ابطحی نماینده خمینی‌شهر شد

سید محمد جواد ابطحی با کسب بیشترین آراء به عنوان نماینده مردم از حوزه انتخابیه خمینی‌شهر راهی مجلس شورای اسلامی شد.

فرماندار خمینی‌شهر گفت: سید محمد جواد ابطحی با کسب بیشترین آرا به عنوان نماینده مردم خمینی‌شهر راهی بهارستان شد.

احمد رضوانی ادامه داد: ابطحی با کسب 45 هزار و 667 رأی با اختلاف زیادی نسبت به رقبا منتخب شد. پس از وی لطفی با کسب 26 هزار و 202 رأی در رده دوم قرار گرفت.


13:57: انتخابات اهر و هریس به دور دوم کشیده شد

با شمارش آرا در حوزه انتخابیه اهر و هریس، انتخابات در این حوزه به دور دوم کشیده شد.

در رقابت بین 13 کاندیدای حوزه انتخابیه اهر و هریس هیچ یک از کاندیداها نتوانستند حد نصاب قانونی را کسب نمایند و انتخابات به دور دوم کشیده شد.

در حوزه انتخابیه اهر و هریس از میان کاندیداهای شرکت کننده، بیت اله عبدالهی با بیشترین رأی در مرحله دوم با مهدی حسینیان سراجه لو به رقابت خواهند پرداخت.

این گزارش حاکیست: بیت اله عبدالهی که در این مرحله بیشترین آرا را به خود کسب کرده نامزد اصلاح طلبان بوده و مهدی حسینیان سراجه لو نیز مورد حمایت اصوالگرایان می باشد.


13:52: اقبال محمدیان نماینده رامهرمز و رامشیر شد

فرماندار رامهرمز از مشارکت نزدیک به 80 درصدی مردم حوزه انتخابیه رامهرمز و رامشیر در 38 شعبه انتخاباتی خبر داد و گفت: اقبال محمدیان از حوزه انتخابیه رامهرمز و رامشیر به مجلس راه یافت.

مصطفی سمالی اظهار کرد: اقبال محمدیان 25 هزار و 455 رأی را به خود اختصاص داده و به عنوان نماینده رامهرمز و رامشیر راهی بهارستان شده است.

وی ادامه داد: همچنین سیدناصر موسوی 23 هزار و 319 رأی، شمس‌الله بهمئی 19 هزار و 311 رأی را به خود اختصاص دادند.

سمالی با بیان این‌که انتخابات هفتم اسفند در این حوزه انتخابیه با حضور پرشور مردم برگزار شد، عنوان کرد: در حوزه انتخابیه رامهرمز و رامشیر 12 کاندیدا در انتخابات مجلس با یکدیگر به رقابت پرداختند.


13:51: «انارکی محمدی» منتخب رفسنجانی‌ها شد

رییس ستاد انتخابات استان کرمان گفت: در حوزه انتخابیه رفسنجان و انار کل آرای ماخوذه 146 هزار و 511 رای و کل آرا‌ی صحیح 138 هزار و 145 رای بوده است که ‌«احمد انارکی محمدی» با 56 هزار و 464 رای حائز اکثریت آرا در این حوزه انتخابیه شده است.

"حمید ذکاءاسدی" ‌در جمع خبرنگاران اظهار کرد: تا این لحظه در حوزه انتخابیه زرند و کوهبنان کل آرای ماخوذه 83 هزار و 855 رای بوده است که کل آرای صحیح 79 هزار و 589 رای بوده و‌ «حسین امیری خامکانی» با 35 هزار و 691 رای حائز اکثریت آراء شده است.

ذکاءاسدی تصریح کرد: در حوزه انتخابیه شهربابک نیز کل آراء ماخوذه 45 هزار و 566 رای و کل آراء صحیح 44 هزار و 481 رای بوده است‌ که ‌«علی اسدی کرم» با 16 هزار و 956 رای حائز اکثریت آراء در این شهرستان شدند.


13:51: "لاهوتی" نماینده مردم لنگرود در مجلس شد

‌مهرداد بائوج لاهوتی به عنوان نماینده مردم شهرستان لنگرود در مجلس دهم شورای اسلامی انتخاب شد.

سید رضا جوادپور اظهار کرد: مهرداد بائوج لاهوتی بار دیگر به عنوان نماینده مردم شهرستان لنگرود در مجلس دهم شورای اسلامی انتخاب شد.

وی با بیان اینکه مردم شهرستان لنگرود مشارکت 75.2 درصدی در انتخابات داشتند، افزود: مهرداد لاهوتی توانست با کسب ۲۸ هزار و ۸۴۶ رأی به عنوان نماینده مردم شهرستان لنگرود در مجلس دهم شورای اسلامی انتخاب شود.

فرماندار لنگرود با اشاره به سایر آرای ماخوذه دیگر کاندیداها، گفت: سیدگل آقا پورعباس 24 هزار و 310، پرویز محمدنژاد 13هزار و 59 رأی، حسن اخگری دو هزار 16 رأی، احمدی سروش هزار و 309 رأی، احمد اسماعیلی بازارده هزار و 116 رأی، محمد پوررضا هزار و 78رأی، محمود دهگان ۹۴۹ رأی، حمید رمضان‌پور دریاسری ۸۸۵ رأی، نرجس نوبهاری ۷۶۹ رأی، مهرداد امین لیلی ۶۲۷ رأی، یوسف فلاحیان ۲۹۷ رأی، میثم موسی پور ۲۶۶ رأی و مجید مطلبی ۲۰۶ رأی کسب کردند.


13:50: اعلام رسمی نتایج انتخابات دورود و ازنا

‌فرماندار دورود از مشخص شدن دو کاندیدای راه یافته حوزه انتخابیه دورود و ازنا به دور دوم انتخابات مجلس خبر داد.

ماشاءالله نعمتی اظهار کرد: بیشترین آرا در حوزه انتخابیه دورود و ازنا را حسین گودرزی و مجید کیان‌پور کسب کرده‎اند، ولی هنوز میزان آرا مشخص نیست.

نعمتی بیان کرد: این دو کاندیدا باتوجه به اینکه حدنصاب آرا را کسب نکرده‌اند، در دور دوم برای نشستن بر کرسی مجلس به رقابت خواهند پرداخت.

فرماندار دورود یادآور شد: تا یکی دو ساعت دیگر به صورت رسمی آمار را اطلاع‌رسانی و منتشر خواهیم کرد.

نعمتی با تمجید از مردم برای حضور و مشارکت گسترده در انتخابات هفتم اسفند، تأکید کرد: مشارکت مردم شهرستان‌های دورود و ازنا بسیار عالی بود.


13:49: آخرین نتایج شمارش آرا در شهرهای کردستان

آخرین آمار برخی از حوزه‌های انتخابیه استان کردستان اعلام شد.

وزارت کشور نتایج نهایی شمارش آرا در برخی حوزه‌های انتخابیه استان کردستان را اعلام کرد.

بر اساس آمار اعلام شده، در حوزه انتخابیه مریوان و سروآباد از مجموع 84 هزار و 925 آرای صحیح مأخوذه آقایان «منصور مرادی» با کسب 15815 رأی و «امید کریمیان» با کسب 12 هزار و 819 رأی به مرحله دوم راه یافتند.

در حوزه انتخابیه بیجار آقای «حمدالله کریمی» از مجموع 48 هزار و 654 آرای صحیح مأخوذه با کسب 15 هزار و 919 رأی به‌عنوان نماینده مجلس شورای اسلامی انتخاب شد.

هم‌چنین در حوزه انتخابیه قروه و دهگلان آقای «علی محمد مرادی» از مجموع 97 هزار و 25 آرای صحیح مأخوذه با کسب 39 هزار و 302 رأی به‌عنوان نماینده این حوزه انتخاب شد.


13:40: نتایج قطعی آراء در چهار حوزه انتخابیه استان سمنان

استاندار سمنان از شمارش قطعی آراء در حوزه‌های انتخابیه استان سمنان خبر داد و گفت: منتخبان چهار حوزه سمنان، مهدی‌شهر و سرخه، گرمسار و آرادان، شاهرود و میامی و دامغان با حداکثر آراء به مجلس شورای اسلامی راه یافتند.

«محمدرضا خباز» در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر افزود: در حوزه انتخابیه دامغان،«ابوالفضل حسن‌بیگی» از مجموع 49 هزار و 402 رأی مأخوذه صحیح، 17 هزار و 244 رأی کسب و حائز اکثریت آراء شد و به دهمین دوره مجلس شورای اسلامی راه یافت.

وی خاطرنشان کرد:«عبدالرحمان رستمیان» با کسب 8479 رأی نیز از حوزه انتخابیه دامغان نفر دوم شد و از راه‌یابی مجدد به بهارستان بازماند.

استاندار سمنان میزان مشارکت مردم در حوزه انتخابیه دامغان را بالغ‌بر 75 درصد دانست.

خباز با بیان این‌که در حوزه انتخابیه سمنان، مهدی‌شهر و سرخه «احمد همتی» حائز بیشترین آراء شد، گفت: بر اساس آمارها از این حوزه انتخابیه «احمد همتی» با کسب 31 هزار و 771 رأی و با 37 درصد آراء به بهارستان راه یافت.

وی با اشاره به میزان مشارکت در حوزه انتخابیه سمنان، مهدی‌شهر و سرخه نیز گفت: میزان مشارکت مردم در این حوزه بیش از 56 درصد بوده است.

عالی‌ترین مقام اجرایی دولت در استان سمنان گفت: از حوزه انتخابیه شاهرود و میامی «سیدحسن حسینی» با مجموع 49 هزار 970 رأی و با کسب 41 درصد آراء به خانه ملت راه یافت.

استاندار سمنان افزود: مردم حوزه انتخابیه شاهرود و میامی در انتخابات هفتم اسفند بیش از 69 درصد مشارکت داشتند.

خباز به منتخب حوزه گرمسار و آرادان نیز اشاره کرد و گفت: غلامرضا کاتب با کسب بالغ‌بر 23 هزار و 668 و بیش 52 درصد آراء برای بار دوم راهی بهارستان شد.

وی با اشاره به میزان مشارکت مردم حوزه انتخابیه گرمسار و آرادان گفت: حوزه انتخابیه گرمسار و آرادان در انتخابات هفتم اسفندماه بیش از 74 درصد مشارکت داشتند.

استاندار سمنان با اشاره به حضور حداکثری و گستره مردم استان سمنان یادآور شد: مردم این استان در 4 حوزه انتخابیه مشارکت بیش از 66 درصدی داشتند.


13:29: نتایج انتخابات خبرگان تا پایان امروز اعلام می‌شود

رئیس ستاد انتخابات کشور گفت: تا این لحظه نتایج انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در 28 حوزه مشخص شده است.

محمد حسین مقیمی ظهر امروز در ستاد انتخابات کشور اظهار کرد:تاکنون نماینده 21 حوزه مشخص شده و هفت حوزه هم به دور دوم کشیده شده است.

وی در ادامه افزود: شمارش آرا از شب گذشته پس از پایان ساعت رای گیری آغاز شد اما چون دو انتخابات برگزار شد شمارش آرا کمی بیشتر طول کشیده است.

وی در مورد اینکه چرا تاکنون نتایج انتخابات خبرگان اعلام نشده است خاطر نشان کرد: در شهرهای کوچک نتایج انتخابات خبرگان مشخص شده است اما این نتایج باید در استان سرجمع شود زیرا آرای خبرگان به صورت استانی اعلام خواهد شد. ان شاء الله بتوانیم تا پایان امروز نتایج خبرگان را اعلام کنیم.

مقیمی درباره زمان اعلام نتایج انتخابات در تهران هم گفت:‌در تهران سی نامزد انتخابات مجلس، 16 نامزد انتخابات خبرگان و 4 نامزد اقلیت دینی باید انتخاب شوند که شمارش این‌ها زمانبر است. ما امیدواریم ظرف سه روز بتوانیم نتایج تهران را اعلام کنیم.

وی هم‌چنین درباره اینکه آیا انتخابات در کلان شهرها هم به دور دوم کشیده شده است یا خیر اظهار کرد: ما در حال کنترل نهایی نتایج هستیم تا خدای نکرده رایی جابه جا نشود و مشکلی پیش نیاید. حتما باید نتایج انتخابات به تائید هیأت اجرایی ، نظارت و در نهایت شورای نگهبان برسد.

وی در پایان با اشاره به اینکه ما کنترل ها را بیشتر کرده ایم تا آرا با نهایت دقت اعلام شود، خاطر نشان کرد: این کنترل ممکن است زمان اعلام نتایج را طولانی تر کند اما کیفیت آن را افزایش می‌دهد.


13:11: «جلایر» و «کاشانی» از سلماس به دور دوم انتخابات مجلس راه یافتند

ستاد انتخابات کشور در اطلاعیه شماره ۴۷ آخرین اسامی منتخبان انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی را که موفق به کسب حداقل یک چهارم آرای صحیح در حوزه انتخابیه شده‌اند به شرح زیر اعلام کرد.

در حوزه انتخابیه سلماس از مجموع ۹۸۸۵۸ آرای صحیح مأخوذه آقایان رسول جلایر سرنقی با کسب ۱۸۳۲۱ رای و شهروز برزگر کاشانی با کسب ۱۶۴۶۳ رای به مرحله دوم راه یافتند.


13:02: پیروزی اصولگریان در اغلب شهرستانهای اصفهان

آمار مشارکت کنندگان در استان اصفهان یک میلیون و ۹۶۶ هزار و ۱۱۰ نفر اعلام شد و بنا بر شمارش اولیه آراء، در اغلب شهرستانهای اصفهان اصولگریان پیروز میدان انتخابات بودند.

بر اساس اعلام کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخاباتی استان اصفهان، زمان رای گیری با شرکت یک میلیون و ۹۶۶ هزار و ۱۱۰ نفر در استان اصفهان تا لحظه های پایانی رای گیری در استان، پایان یافت.

آمار مشارکت مردم استان تا دقایق پایانی انتخابات به شرح ذیل است: در استان اصفهان یک میلیون و ۹۶۶ هزار و ۱۱۰ نفر به تفکیک ۷۲۴ هزار و ۱۵۷ نفر در شهر اصفهان، ۸۷ هزار نفر در فریدن، نجف اباد ۱۴۹ هزار و ۴۴، لنجان ۱۱۹ هزار و ۷۷۴، مبارکه ۶۸ هزار و ۴۸۳، فلاورجان ۱۰۲ هزار و ۲۸۷، نطنز ۳۸ هزار و ۶۷۴ و گلپایگان و خوانسار ۵۶ هزار و ۲ در انتخابات مشارکت کرده اند.

گفتنی است بنا بر آمار اولیه از شهزستانهای اصفهان به جز حو

منبع: سیمرغ
آخرین مطالب
درمان سرماخوردگی کودکان -آکا
برنامه ریزی تغذیه ای برای کلاس اولی ها - آکا
برنامه ریزی تغذیه ای برای کلاس اولی ها - آکا
بازی با اعداد؛ هفته چهارم بوندس لیگا
خودکشی قاتل با سم هنگام بازسازی صحنه قتل
کیوسک؛ شب پرهیجان لالیگا
کامرانی‌فر: در اسرع وقت به اعتراض‌ها رسیدگی می‌کنیم/ کنفرانس مطبوعاتی مکان مناسبی برای اعتراض نیست
ریکاوری در محوطه هتل/ دیدار قرقیزستان و ویتنام آنالیز می‌شود
تیم ملی ایران وارد ارمنستان شد
مجهز شدن داوران لیگ برتر به سیستم رادیویی از هفته هشتم
درودگر: تیم ملی فوتسال به بلوغ رسیده است/ نگاه فدراسیون به فوتسال باید مانند فوتبال باشد
لواندوفسکی: عجله ای برای تمدید قراردادم ندارم
هزینه کاشت ابرو طبیعی چقدر است؟ -آکا
تشییع پیکر قهرمان ملی مرحوم گلبارنژاد + تصاویر
پول می‌گیرم و به درد و دلت گوش می‌کنم!
شکم های بزرگ رفقای جدا نشدنی -آکا
از ابتدای سال چه قدر ارز صرف واردات BMW شد؟
پدیده گرد و خاک در راه است
حمله سپاهانی ها به ماشین محسن مسلمان و احمدزاده
چگونه خبر طلاق مان را به دیگران بدهیم ؟
برگه ها